Reklama
Reklama

Spotkanie z prof. Kovacsem

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

"Historia relacji polsko-węgierskich. Polacy a rewolucja węgierska w 1956 roku" - prelekcję pod takim tytułem wygłosi w Zamościu István Kovács. Spotkanie z wybitnym węgierskim poetą, historykiem i tłumaczem odbędzie się 7 listopada o godzinie 12:00, w zamojskim ratuszu (sala ślubów).

István Kovács - wybitny węgierski poeta, historyk i tłumacz. Autor m.in."Polacy w węgierskiej Wiośnie Ludów 1848-1849". Wykładowca katedr polonistyki na węgierskich uniwersytetach, tłumacz literatury polskiej. Dyplomata węgierski pracujący w Polsce jako konsul generalny Republiki Węgierskiej w Krakowie w latach 1994–1995 oraz 1999–2003. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Republiki Węgierskiej. 15 października 2018 r. w Ambasadzie RP w Budapeszcie Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej odznaczony został Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP.

W programie przewidziana prezentacja publikacji Stowarzyszenia "Krok za krokiem" pt: "Poznajmy się wzajemnie. Polsko-węgierskie inspiracje nie tylko dla nauczycieli".

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us