Reklama
Reklama

"Brak paliwa" i XXIX Zamojskie Spotkanie z Fotografią

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Już w poniedziałek (4 listopada), Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na godzinę 16:00 do Galerii Fotografii STYLOWY na otwarcie wystawy fotografii Stanisława Kliszcza pt. "Brak paliwa", a następnie do Restauracji Corner na godzinę 17:00 na XXIX Zamojskie Spotkania z Fotografią.

Stanisław Kliszcz – animator kultury, od blisko trzydziestu lat pracuje w Krasnostawskim Domu Kultury. Fotografuje w sposób dokumentalny, portretuje sytuacje sobie najbliższe, zwyczajne. Tematy do wystawy "Brak Paliwa" zostały zarejestrowane na terenie Lubelszczyzny.

Spotkani tam ludzie i miejsca związane z codziennym życiem, zatrzymane w reporterskich kadrach, to zestaw ponad 40 czarno – białych zdjęć próbujących uchwycić sentymentalny obraz i koloryt małych miasteczek i miejscowości. Nie jest to sucha rejestracja miejsc, ani widokówka z wycieczki czy obrazek, ale próba poszukiwania indywidualnego spojrzenia.

Otwarcie wystawy zaplanowano na godzinę 16.00 w CKF Stylowy. Godzinę później rozpoczną się XXIX Zamojskie Spotkania z Fotografią, których tematem będzie książka Roberta Horbaczewskiego i Adama Gąsianowskiego "Czar starej fotografii z albumów rodzin Zamojszczyzny". Publikacja jest zbiorem "gawęd", które od lat, w rozszerzonej formie można było znaleźć na łamach Kroniki Tygodnia.

"Choć na starych fotografiach świat jest czarno-biały, kryją one barwne historie. Przenoszą w świat, którego już nie ma. Nierzadko są jedyną pamiątką po przodkach" – czytamy we wstępie tej książki. "Można je znaleźć w każdym domu. Wiszą na honorowym miejscu, na ścianach, stoją na sekretarzykach, otwierają rodzinne albumy. Sięgamy po nie podczas spotkań z bliskimi. Wtedy wracają wspomnienia i ożywają opowieści". Robert Horbaczewski dziennikarz prasy lokalnej i ogólnokrajowej. Regionalista, autor książek poświęconych rodzinnym Tyszowcom: „W blasku świec” (2005), „Tu Szewce” (2009), „W cieniu kopuł” (2011). Współautor książek „Czar starej fotografii z albumów rodzin z Zamojszczyzny” (2010) oraz „Czar starej fotografii w obiektywie Teofila Jaśkiewicza z Harasiuk” (2017).

Adam Gąsianowski fotograf, założyciel i właściciel Muzeum Starej Fotografii w Zamościu, organizator licznych wystaw. Laureat nagród Prezydenta Miasta Zamościa za wkład w rozwój kultury (2012), „ Animator Kultury Zamościa” (2017). Współautor książek „Czar starej fotografii z albumów rodzin z Zamojszczyzny” (2010), „Czar starej fotografii w obiektywie Teofila Jaśkiewicza z Harasiuk” (2017) oraz „Skarb znaleziony na strychu” (2018).

Zamojskie Spotkania z Fotografią to cykl otwartych spotkań organizowanych przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne od początku 2017 roku dla wszystkich osób interesujących się fotografią - dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją fotograficzną przygodę, jak i tych, którzy od wielu lat się nią zajmują.

XXIX Zamojskie Spotkania z Fotografią organizowane są przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne i Restaurację Corner Pub.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us