Reklama
Reklama

Wystawa w synagodze

Wystawa w synagodze Wystawa w synagodze

Centrum "Synagoga" Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zaprasza na otwarcie wystawy pana Dariusza Króla pt. "Roztocze w malarstwie".

Wernisaż odbędzie się w piątek, 6 września 2019 o godz. 17:00 przy ul. Pereca 14 w Zamościu.

To już kolejna wystawa artysty w zamojskiej synagodze. Jego prace, przedstawiające piękno dzikiej przyrody Roztocza cieszą się dużym uznaniem wśród odwiedzających. Urodzony i mieszkający w Szczebrzeszynie malarz potrafi bowiem w wyjątkowy sposób przedstawić krajobraz swoich okolic, mieszając realizm z mgłą tajemniczości.

Tak o malarstwie Dariusza Króla pisze Anna Katarzyna Maleszko – kustosz kolekcji japońskiej w Muzeum Narodowym w Warszawie:

"Dariusz Król, artysta, urodzony i mieszkający w Szczebrzeszynie, pozostał wierny rodzinnej ziemi i tradycji polskiego malarstwa krajobrazowego. Od dziesięcioleci jego niezwykłe miniatury malarskie i większe formatowo kompozycje wyrażają przywiązanie i miłość do cichych łąk i spokojnych rozlewisk dolin Roztocza.

Widoki łąk z kwitnącymi trawami i polnymi kwiatami to niezwykła synteza obrazu przyrody, filozoficzna kontemplacja i uważna, czuła obserwacja. Źdźbła traw, delikatne płatki rumiankowych kwiatków, zwiewne dmuchawce malowane są z jubilerską precyzją, która jest zadziwieniem nad urodą i tajemnicą Natury. Rośliny są głównym bohaterem opowieści, pokazane z bliska, kreślone delikatnymi liniami przygaszonych tonów, w których dominują błękity, zielenie, brązy i szarości a na ich tle dominują jasną plamą biele, róże czy błękity polnych kwiatów."

Wystawa będzie prezentowana do końca października 2019.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us