Reklama
Reklama

Synestezja Trzynasta

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Synestezja Trzynasta to podsumowanie sierpniowego cyklu wernisaży w Galerii Staszica 13. Wydarzenie rozpocznie w najbliższy piątek (30 sierpnia) o godzinie 18:00 koncert na Rynku Wielkim. Następnie zaplanowano wernisaż prac Andrzeja Styrny. Całość zakończy bankiet.

Wydarzenie rozpocznie występ Sylwestra Targosza Szalonka (tenor) i Urszuli Stefiszyn (mezzosopran). To o godzinie 18:00 na schodach Ratusza. Pół godziny później odbędzie się inscenizacja Stołu Szwedzkiego. Wernisaż prac Andrzeja Styrny w Galerii w Galerii Staszica 13 zaplanowano na 18:45. Wieczór zakończy bankiet w Morandówce (płatny, koszt 30zł od osoby, opłaty przyjmowane są w Galerii Staszica 13).

Andrzej Styrna urodził się w Bytomiu w 1962 roku. Tworzy od 30 lat wierny kierunkowi, który obrał od początku - surrealizm symboliczny. Używając technik tradycyjnych, gdzie odrywa się od rzeczywistości i burzy logiczny porządek, stwarza szczególną aurę emanującą nastrojem i delikatnym niepokojem, mentalnego katharsis. Inspiracje czerpie zarówno ze świata snów, jak i ze świata realnego. Autor wielu wystaw, a raczej wydarzeń artystycznych, gdzie łączy obraz z baletem, teatrem czy muzyką na żywo. Jest inicjatorem wydarzenia Sztuka i Kulinaria. Nagradzany za swoją pracę, między innymi statuetką Muzy za osiągnięcia w dziedzinie kultury Bytom 2014, artysta roku wydawnictwo Silesia 2016 czy Statuetką za 25 lat pracy artystycznej. Nabywcami jego prac są często ludzie związani ze sztuką, kulturą czy polityką. Można je oglądać w kraju i za granicą. Andrzej Styrna jest też autorem rysunków do książek czy plakatów. Andrzej Styrna to nie tylko malarz, jest również reżyserem, scenarzystą i scenografem wielkich wydarzeń artystycznych

Urszula Stefiszyn - mezzosopran - po ukończeniu Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu w klasie śpiewu solowego Włodzimierza Wałcerza, dalszą edukacje kontynuowała w Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach. Po zakończeniu swojej edukacji w Polsce wyjechała do Irlandii, gdzie nadal rozwijała swój kunszt wokalny współpracując z wieloma znakomitymi muzykami. W tym okresie często koncertowała z wybitnym amerykańskim pianistą David Syme. Śpiewa liczne koncerty o zróżnicowanym repertuarze - od klasycznej opery po musical. Temperament na scenie i ogromna muzykalność artystki sprawia, że publiczność za każdym razem jest oczarowana jej sceniczną i muzyczną kreacją w trakcie koncertów z jej udziałem.

Sylwester Targosz-Szalonek - tenor, aktor, instrumentalista, dyrygent, prezenter telewizyjny, dyrektor Śląskiego Festiwalu Operetki, prezes Fundacji Operetka Śląska. Z wyróżnieniem ukończył Akademię muzyczną w Katowicach. Prowadzi aktywną działalność artystyczną; śpiewa liczne koncerty o szerokim zakresie repertuarowym i stylistycznym: recitale kameralne, spektakle oraz koncerty operowe, operetkowe i oratoryjno-kantatowe. Nagrywał i koncertował dla: radio Katowice, TV Polonia, TV Bali, a także dla telewizji niemieckich. Współpracował z wieloma zacnymi dyrygentami, koncertował w kraju i za granicą. W sierpniu 2008 roku otrzymał nagrodę Złoty Słowik Belcanto na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie. Jest laureatem Internationales Festival Junger Opernsanger. W 2017 roku powołał Fundację Operetka Śląska i podjął udane starania w celu stworzenia Śląskiego Festiwalu Operetki. Sylwester Targosz-Szalonek to skupisko wielu talentów, które objawia w różnych dziedzinach sztuki. Jest aktywny zawodowo jako śpiewak, pedagog, a także dyrygent i reżyser.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us