Logo
Wydrukuj tę stronę

Zbliża się Eurofolk. Mamy program Wyróżniony

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Już w najbliższym tygodniu Zamość odwiedzą tancerze z różnych stron świata. Podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Eurofolk 2019" wystąpią zespoły z Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Gruzji, Kanady, USA i Węgier. Portal ezamosc.pl patronuje wydarzeniu medialnie.

Festiwal rozpocznie się 9 lipca tradycyjnie koncertem „Gospodarze- Gościom”, podczas którego wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” i zakopiański zespół folkowy KRYWAŃ. Drugiego dnia – 10 lipca o godzinie 17.40 wyruszy przemarsz wszystkich zespołów ulicami miasta z Zamojskiego Domu Kultury na Rynek Wielki, gdzie nastąpi prezentacja wszystkich grup i koncert inauguracyjny. Organizatorzy, jak co roku, zapraszają mieszkańców Zamościa do wspólnych zabaw tanecznych przy ogródkach restauracyjnych na Rynku Wielkim po koncertach wieczornych.

Takie zabawy odbywać się będą w piątek i sobotę (12,13 lipca) od godziny 21.00.

Koncerty zespołów festiwalowych poza Zamościem – 12 lipca (piątek)
Godz. 17.00 – Szczebrzeszyn – Gruzja i Kanada
Godz. 18.00 – Łaszczów – Bułgaria i Węgry

W dniach 12-14 lipca Eurofolkowi tradycyjnie towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej.

Karnety w cenie 25 złotych i bilety na koncerty w cenie 5 i 8 złotych można zakupić w ZDK w Dziale ZPiT „Zamojszczyzna” lub przed każdym koncertem na Rynku.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl