Reklama
Reklama

Zamojskie Arlekinady - wystawa w Morandówce Wyróżniony

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zamojska Grupa Fotograficzna zaprasza na otwarcie wystawy Mirosława Chmiela i Stanisława Orłowskiego "Zamojskie Arlekinady". Wernisaż odbędzie się dzisiaj (3 czerwca) w Morandówce na zamojskiej Starówce.

Zamojska Arlekinada to widowisko artystyczne organizowane od 2009 roku na Rynku Wielkim w Zamościu, nawiązuje do karnawału weneckiego, którego historia sięga XIII wieku.

Ponad 100 wykonawców – aktorów, tancerzy, szczudlarzy, żonglerów, przebranych w karnawałowe i historyczne kostiumy, prezentuje układy taneczne, etiudy inspirowane komedią dell’ arte. Barwne stroje, oryginalna choreografia, muzyka, taniec, pokazy ognia w scenerii zamojskiego rynku, tworzą niepowtarzalne widowisko, zawierające typowe elementy dla karnawału weneckiego. Arlekinada, której organizatorem jest Zamojski Dom Kultury i Zespół Pieśni i Tańca „ Zamojszczyzna”, odbywa się w tygodniu poprzedzającym Zamojski Festiwal Kultury „ arte, musica, cultura, e…”.

Wystawa otwarta zostanie o godzinie 17. Czynna będzie do 10 lipca.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us