Reklama
Reklama

"Pan Tadeusz" w zamojskich szkołach

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Książnica Zamojska rozpoczyna realizację całorocznej akcji Czytamy "Pana Tadeusza". Ma ona na celu upamiętnienie 185. rocznicy pierwszego wydania tej epopei narodowej. Akcja zainaugurowana będzie 10 kwietnia o godz. 17.00 w Bursie Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano spotkania z młodzieżą w zamojskich szkołach. Będzie czytanie najpiękniejszych fragmentów poematu Adama Mickiewicza.

"Mamy nadzieję, że nasi lektorzy, m.in. prezydent i wiceprezydenci Zamościa oraz reprezentanci Rady Miasta Zamość, nie tylko zinterpretują fragmenty lektury, ale także wejdą w dialog z młodzieżą na temat ulubionych lektur i tradycji czytelniczych w naszych domach. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, czy książka nadal łączy ludzi pokoleniowo, a spotkania przy niej służą wzajemnemu poznawaniu się." - informują organizatorzy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us