Reklama
Reklama

Pyłek na szczycie silnej sprężyny zgiętej w kabłąk

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

"Pyłek na szczycie silnej sprężyny zgiętej w kabłąk" - to tytuł wystawy malarstwa Grażyny Smalej. Ekspozycja prezentowana będzie w Galerii RW8 (Rynek Wielki 8) w Zamościu. Wernisaż zaplanowano na najbliższą sobotę.

"Zainspirowany pasieką ojca cykl malarski od kilku lat rozrasta się w obrazy wielu perspektyw. Jedne to portrety pszczelarzy, przedstawienia roju, pszczół pośród roślinności, a drugie to abstrakcje, w których autorka fantazjuje o widzeniu owada. Część przedstawia konkretne osoby, miejsca i kwiaty, a część jest całkowicie zmyślona. To bardzo osobisty świat, powiązany ściśle z dzieciństwem i tym jego małym obszarem z ogrodem i polami wokół, pełnym emocji, a szczególnie wiosną i latem ożywionym siłą kwitnienia, buzującym pszczołami, pracą rodziców, rozświetlony słońcem i energią życia." - czytamy w opisie wystawy.

Grażyna Smalej jest absolwentką zamojskiego Liceum Sztuk Plastycznych (1996) i będzie to jej pierwsza wystawa w Zamościu. Studiowała malarstwo na krakowskiej ASP (dyplom w 2001 roku). Zorganizowała szereg wystaw indywidualnych i w wielu wzięła udział w kraju i za granicą ( m.in. w Saatchi Gallery w Londynie, 2014). Zajmuje się przede wszystkim malarstwem, ale też projektowaniem graficznym. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Wernisaż odbędzie się 26 stycznia, początek o godz. 17:00. Wystawa potrwa do 16 lutego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us