Logo
Wydrukuj tę stronę

Rzecz nieludzka

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Od dzisiaj (7.11), w w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu można oglądać wystawę pt. „Res non humana – rzecz nieludzka – Okupacja niemiecka Zamojszczyzny w latach 1939 – 1944”. Placówka zaprasza do zwiedzania ekspozycji.

Wystawa została zorganizowana z inicjatywy koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariusza Małgorzaty Hrycyk i Łukasza Bryknera. Otwarcie wystawy i cenną lekcję historii o losach ludności Zamojszczyzny w trakcie II wojny światowej dla młodzieży z klas VII, VIII i 3 gimnazjum przeprowadzili panowie: Tomasz Hanejko – kierownik Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu i Jarosław Joniec.

W roku obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i na kilka dni przed rocznicą, uczniowie i pracownicy szkoły mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu.

"Czwórka" jest otwarta dla całej społeczności Miasta Zamościa i zaprasza mieszkańców do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna w auli szkoły do 23 listopada.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl