Reklama
Reklama

Jesienny Dzień Kultury Lokalnej

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Zwierzynieckie centrum kultury zaprasza na Jesienny Dzień Kultury Lokalnej. Znany kucharz - Kamil Kotarski zaprezentuje pokaz kulinarny z wykorzystaniem tradycyjnych lokalnych składników. Wydarzenie odbędzie się 9 listopada.

Kamil Kotarski jest kucharzem, ekspertem i autorytetem w dziedzinie kuchni lubelskiej i promotorem kuchni regionalnej Lubelszczyzny, bierze udział w realizacji projektu "Smakuj Lubelskie 2018", jest autorem książki "Kuchnia Lubelska".

Pokazowi kulinarnemu towarzyszyć będzie występ zespołu Czeremcha z Gromady. Zaprezentuje on widowisko obrzędowe „Darcie pierza na pierzynę panny młodej”.

Ale to nie wszystko, ciekawym elementem projektu jest zbiór lokalnych przepisów i wspomnień kulinarnych. Zbiór przepisów zostanie wydany formie broszury z podaniem autorów przepisów. Kluski parszywe, kulasza czy chołupcie to tylko kilka ze zgłoszonych przepisów.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 16.00 w sali wystawowej Centrum Kultury, przy ul. Słowackiego 2 w Zwierzyńcu.

Projekt Jesienny Dzień Kultury Lokalnej został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2018. EtnoPolska.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us