Reklama
Reklama

Literacki szlak przedwojennego Zamościa - wystawa

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Zamojski Dom Kultury i Muzeum Fotografii w Zamościu zapraszają 9 listopada o godz. 16.00, ul. Staszica 15 na otwarcie wystawy „Literacki szlak przedwojennego Zamościa”.

Zamość – to piękne miasto – niestety, piękno zależy nie tylko od architektury, lecz i od ludzi – słowa Bolesława Leśmiana są inspiracją fotograficznej wystawy literackiego szlaku przedwojennego Zamościa. Fotografie ukazują zarówno nieprzemijającą urodę hetmańskiego grodu, jak też sportretowane są osoby Bolesława Leśmiana, Stefana Milera, Adama Szczerbowskiego, Michała Pieszki, którzy talentem i czynami pięknie w historię miasta się wpisali. Zdjęcia opatrzone są cytatami zaczerpniętymi z zamojskiej trylogii Piotra Szewca.

Fotografie do ekspozycji zebrał i opracował Adam Gąsianowski.

Odnalezione w Krakowie, unikalne, nigdy niepublikowane zdjęcia architektury przedwojennego Zamościa, autorstwa Bronisławy Ułasiewicz i Jana Strzyżowskiego, będzie można zobaczyć na wystawie w korytarzu przy ulicy Staszica 15 od 9 listopada 2018 roku.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us