Reklama
Reklama

Fortalicje wracają do Zamościa

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Po 8 latach nieobecności wraca do Zamościa Festiwal Fortalicje. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Nowej został stworzony w 1991r. przez Pawła Dudzińskiego, człowieka teatru i performera. Oferuje spektakle teatralne, prezentacje butoh, improwizowane koncerty muzyczne i pokazy multimedialne.

Fortalicje to festiwal o unikatowej formule artystycznej. Istotą tego festiwalu jest tworzenie nowego języka teatru przez zasilanie go zdobyczami najnowszej sztuki: audio art, body art, personal graffiti, body action painting, taniec butoh i performance.

Wielkimi gwiazdami tegorocznej edycji będą tancerki butoh, Flavia Ghisalberti, Annie Lam z perkusistą Arthurem Narcy, Aleksandra Capiga- Łochowicz oraz amerykański wokalista, baryton, specjalizujący się w wykonawstwie współczesnej muzyki klasycznej i muzyki improwizowanej, Thomas Buckner. Zobaczymy także artystów wywodzących się z Zamościa, oraz polskich improwizatorów i muzyków zajmujących się sound artem i sztuką video.

Fortalicje 2018 odbywać się będą w dniach 26-28 października we Wrotach Kultury (Stara Brama).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us