Reklama
Reklama

Kucharz na ostro

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

"Kucharz na ostro" Teatru Formy z Wrocławia wystawiony będzie dzisiaj (17 czerwca) w ramach Zamojskiego Lata Teatralnego. Spektakl rozpocznie się o 21.30 na terenach rekreacyjnych nad Łabuńką. Wstęp wolny.

Komedia garnizonowa – tak określają spektakl jego twórcy. Rzecz jest o trzech kucharzach: Polaku, Rosjaninie i Niemcu, a jakżeby inaczej. Panowie wiodą spór o przepis na grochówkę, a towarzyszy im tajemnicza czechosłowacka sanitariuszka. Spektakl dotyczy historii, która wydarzyła się na podlegnickich polach – poligonach w czasie manewrów polsko – radzieckich. Wtedy nie ze wszystkiego można było żartować, w każdym razie nie publicznie, dzisiaj patrzymy na tę historię z dystansem.

Artyści zafundują nam komedię omyłek. Będziemy świadkami wielu groteskowych sytuacji, nie zabraknie też powodów do wzruszenia.

Nad Łabuńką pojawi się zabytkowy GAZ 69 i autentyczna wojskowa kuchnia polowa. W finałowej scenie aktorzy – przy akompaniamencie muzyki - poczęstują publiczność grochówką.

 

3 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us