Reklama
Reklama

Rusza zamojskie święto teatru. Na początek "Trash poem"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Rusza 43. Zamojskie Lato Teatralne. W sobotę (16 czerwca) na Rynku Wielkim spektakl "Trash poem" wystawi Teatr InZhest z Mińska na Białorusi.

"Teatr InZhest jest jedynym niezależnym projektem sztuki na Białorusi, który tworzy nieprzerwanie i z sukcesami od 35 lat. Artyści wykorzystują teatr pantomimy, teatr fizyczny, a także - po raz pierwszy na Białorusi! - teatr zewnętrzny oparty w dużej mierze na tańcu butoh. Teatr fizyczny „InZhest” został założony w Mińsku w 1980 roku przez studentów Instytutu Kultury pod kierownictwem Wiaczesława Inozemtsewa, do 2001 roku nosił nazwę Pantomime Theatre Studio "Zhest" ("Gest"). InZhest to Teatr eksperymentalny. Artyści wykorzystują szeroką paletę symboli, metafor i podtekstów. Teatr bez słów proponuje oryginalne reżyserskie i scenograficzne projekty. Twórcy często kierują swoją i widzów uwagę na prawdę, prawdę o naszym czasie i o nas samych." - czytamy w opisie teatru.

Spektakl rozpocznie się o 21.30 na Rynku Wielkim. Wstęp wolny.

2 komentarzy

  • ja cham
    ja cham niedziela, 17 czerwiec 2018 16:14 Link do komentarza

    Czy ważnemu pracownikowi domu KULTURY wypada stanać zaraz za widownia i smrodzic dymem papierosowym i oczywiście po zakończonej degustacji wyrzuć peta na płytę starówki? Nie mówiąc o aspektach prawnych... sytuacja z wczoraj godzina kolo 22 40

  • Cham nad Niemnem
    Cham nad Niemnem czwartek, 21 czerwiec 2018 12:05 Link do komentarza

    widocznie chodzi o inną kulturę :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us