Reklama

Za nami przegląd twórczości Marka Grechuty

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

32 młodych wykonawców ze szkół i placówek województwa lubelskiego wzięło udział w tegorocznej edycji Przeglądu Poezji Śpiewanej Poświęconego Twórczości Marka Grechuty. Wydarzenie odbyło się już 11 raz w Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu. 

Głównym celem przeglądu jest propagowanie wśród młodzieży utworów muzycznych opartych na tekście poetyckim ich wartości artystycznych oraz zainteresowanie młodych ludzi, postacią Marka Grechuty – zamościanina, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku.

Laureatów tegorocznej edycji konkursu wyłoniło jury w składzie: Dariusz Tokarzewski, Joanna Przekocińska i Tomasz Ziąbkowski.

W kategorii burs i internatów I miejsce zajęła Irena Kruchyna z Bursy Szkolnej Nr 7 w Lublinie, III miejsca zdobyli Jolanta Kawalec z Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu i Filip Lasota z Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu. W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych I miejsce przyznano Alicji Karpiuk z I LO we Włodawie, II miejsce Mateuszowi Lenardowi z ZSP Nr 1 w Zamościu oraz III miejsce Dorocie Walasek z ZSZ Nr 2 w Rykach.

W kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjów I miejsce jury przyznało Zuzannie Gałan, II miejsce Franciszkowi Barnowskiemu i III miejsce Aleksandrze Bełz uczniom Gimnazjum Nr 1 w Zamościu.

Przyznano także dwa wyróżnienia dla zespołu „Krynickie Szuwarki” z GOK w Krynicach oraz Natalii Kolano z Klubu Batalionowego w Zamościu.

Nagrody ufundowała Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu oraz sponsorzy – przedsiębiorstwa i firmy współpracujące z placówką.

Patronat nad przedsięwzięciem sprawowali: Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty oraz Andrzej Wnuk – prezydent Miasta Zamość.

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us