Reklama
Reklama

"Śpiewnik polski w Strasznym dworze"

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

„Śpiewnik polski w Strasznym dworze” w przemyślany i ciekawy sposób połączy najpiękniejsze arie z tej opery z utworami innych polskich kompozytorów. Koncert odbędzie się 4 maja w Zamojskim Domu Kultury. Obowiązują bezpłatne wejściówki.

Cenieni śpiewacy operowi wcielą się w postacie Miecznika, Hanny, Jadwigi, Damazego, Stefana, Zbigniewa, Cześnikowej i Skołuby, a w dynamiczną akcję sceniczną, nawiązującą do historii opowiedzianej w libretcie opery, zostaną wplecione pieśni Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza i innych polskich mistrzów oraz pieśni patriotyczne i wojskowe powstałe na przestrzeni wieków.

Tytuł przedstawienia nawiązuje również do zanikającej tradycji wspólnego śpiewania - zakładamy, że publiczność będzie śpiewać razem z artystami. Solistom towarzyszyć będzie chór i orkiestra kameralna pod opieką tenora Dariusza Stachury.

W widowisku weźmie udział około 30 artystów: orkiestra, śpiewacy, aktorzy i tancerze baletu w kostiumach nawiązujących do strojów z epoki, zostanie przygotowana scenografia nawiązująca do sali w stylu dworkowym: na wpół biesiadnej na wpół rycerskiej.

Koncert zorganizowano z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości a celem jest kształtowanie postaw patriotycznych poprzez udostępnianie mieszkańcom kultury wysokiej, wyrabianie w społeczności potrzeby i chęci wspólnego świętowania.

Na wydarzenie zaprasza prezydent Zamościa oraz Fundacja Dariusza Stachury "Canto pro classica".  Koncert odbędzie się 4 maja, początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny /wejściówki do odebrania w ZDK/. 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us