Reklama

Święto książki w bibliotekach Książnicy Zamojskiej

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Książnica Zamojska zaprasza wszystkich do udziału w przedsięwzięciach organizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia.

W święto książki oraz wszystkich osób i instytucji z nią związanych - autorów, wydawców, edytorów, księgarzy i oczywiście czytelników zaplanowane zostały liczne wydarzenia biblioteczne:
• „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich” - happening z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Zamościu. 23 kwietnia godz. 10.00, Filia Biblioteczna nr 4 (ul. Peowiaków 68a) - Osiedle Planty - Rynek Wielki w Zamościu.
• „Legenda o św. Jerzym w sztuce. Sekrety i osobliwości” - spotkanie autorskie dla młodzieży z dr. Markiem Sikorskim, historykiem sztuki, publicystą, m.in autorem książki „Na tropach smoka wawelskiego”. 23 kwietnia, g. 11.00. Filia Biblioteczna nr 2, ul. Wiejska 17 w Zamościu.
• Spotkanie autorskie z Izabelą Winiewicz-Cybulską. 23 kwietnia, godz. 12.00. Biblioteka Główna (Oddział dla Dzieci i Młodzieży), ul. Kamienna 20 w Zamościu.
• „Kamień smoczy. Historia pewnej mistyfikacji medycznej” - spotkanie autorskie z dr. Markiem Sikorskim. 23 kwietnia, godz. 16.00. Biblioteka Główna (Galeria Ekslibris), ul. Kamienna 20 w Zamościu.

Placówka zaprasza także do obejrzenia wystaw promujących książkę oraz profesje i dyscypliny jej pokrewne, prezentowanych w Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20 w Zamościu):
• Sówki Morandówki i inne bohaterki książki „Słownik s(ł)ówek” Izabeli Winiewicz-Cybulskiej.
• Ilustracja książkowa Magdaleny Józefczuk-Dmitrocy.
• Henryk Zwolakiewicz (1903-1984) - artysta, grafik, etnograf, bibliofil. 115. rocznica urodzin.
• W krainie książki - wystawa literatury światowej.

Pomysł ustanowienia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich narodził się w Katalonii. Po raz pierwszy wystąpił z nim w 1926 roku wydawca z Walencji Vincente Clavel Andrés. Od 1930 roku Dzień Książki jest oficjalnym świętem narodowym Hiszpanii. Decyzją UNESCO, w 1995 roku, święto nabrało międzynarodowego zasięgu. 23 kwietnia to symboliczny dzień dla literatury światowej, w którym przypadają doniosłe rocznice literackie, w tym rocznica śmierci Miguela Cervantesa oraz rocznica urodzin i śmierci Wiliama Szekspira.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us