Reklama
Reklama

Rekordowo w Konkursie Piosenki Rosyjskiej Wyróżniony

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

23 wykonawców ze szkól ponadgimnazjalnych i 20 ze szkól gimnazjalnych, w tym 4 zespoły i 4 duety zgłosiło się do Konkursu Piosenki Rosyjskiej organizowanego corocznie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu. - Spodziewamy się 65 uczniów i 31 nauczycieli – opiekunów. To rekord dotychczasowych konkursów - informują organizatorzy.

- Wśród tegorocznych wykonawców dominuje repertuar Anny German, Poliny Gagariny, Ałły Pugaczowy, Ani Lorak, Aleksandra Rybaka. Pojawiają się również nowe nazwiska reprezentujące współczesny rosyjski pop, takie jak: Jegor Krid, Walerij Meladze czy Grigorij Leps. - wyliczają organizatorzy. - Nasza sala gimnastyczna 16 lutego, o godzinie 9.00 zamieni się w salę koncertową, z prawdziwą sceną i przepiękną dekoracją. Zabłysną światła reflektorów i laserów. Zabrzmi i popłynie piękna muzyka rosyjska. Zacznie ją Wiosna i Miłość z filmu Doktor Żywago - leitmotiv konkursu - dodają.

Jury oceniać będzie wykonawców w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Konkurs transmitowany będzie na żywo w technologii Live Stream za pomocą portalu Youtube (linki znajdować się będą na szkolnej stronie internetowej i na stronie konkursu). Wszyscy zainteresowani konkursem będą mogli oddać swój głos na najlepszego wykonawcę przez naszą stronę internetową. W ten sposób wyłoniony zostanie laureat nagrody publiczności.

Pierwszą nagrodą jest wyjazd dla dwóch osób do Lwowa, którą ufundowało biuro podróży Quand z Tomaszowa Lubelskiego. Druga nagroda to dron, ufundowany przez firmę Budmat, zaś trzecią nagrodę sponsoruje MZK i jest nią sprzęt muzyczny, który zapewne ucieszy każdego młodego człowieka. Nagroda publiczności to niespodzianka.

- Udało nam się pozyskać w tym roku więcej sponsorów, to firma BUDMAT, ZGK, DROGMOST, PGE, MZK, Karczma Góralska, hurtownia Mars i to nie wszystko, rozmowy wciąż trwają. Jak co roku patronat nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk i Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk. Do zacnego grona dołączył jeszcze jeden patron, z którym współpracujemy od dwóch lat: Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie. Reprezentantów spodziewamy się na konkursie, przyjadą specjalnie na nasz konkurs - informują organizatorzy. -Ze swojej strony dołożyliśmy wszelkich starań, aby zagwarantować wykonawcom jak najwyższy poziom. Będzie nowy sprzęt nagłaśniający, dający wszystkim wykonawcom równe szanse, a w blasku reflektorów i laserów wszyscy wykonawcy poczują się jak gwiazdy. Gwarantujemy ze swojej strony miłą atmosferę, dużo życzliwości i dobra zabawę. W szkolnej świetlicy do dyspozycji gości będzie kawiarenka, w której można będzie wypić kawę, herbatę albo przegryźć ciasteczko.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us