Reklama

O źródłach, objawach i skutkach antysemityzmu Ryszarda Wagnera

 Wykład odbędzie się 17 listopada w Synagodze, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe Wykład odbędzie się 17 listopada w Synagodze, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe

Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zaprasza na kolejny wykład poświęcony tematyce muzycznej. Poprowadzi go muzykolog Gniewomir Zajączkowski.

- Czy wiedzą Państwo, że Ryszard Wagner, uznawany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli niemieckiej muzyki XIX wieku, oprócz licznych oper, dzieł na chór i uwertur zostawił po sobie również pamflet pod tytułem „Żydostwo w muzyce”? O tym i innych aspektach twórczości kompozytora opowie nam Gniewomir Zajączkowski - zaprasza Daniel Sabaciński z Centrum "Synagoga".
 
Gniewomir Zajączkowski, zajmuje się muzykologią, krytyką muzyczną i ochroną dziedzictwa żydowskiego. Publikuje teksty popularyzujące wiedze o muzyce, teksty krytyczne i recenzje w: Zeszytach Literackich, Muzyce w Mieście, Dwutygodniku i Kulturze Liberalnej.


Spotkanie odbędzie się w piątek, 17 listopada 2017 o godz. 18:00 w Centrum „Synagoga” przy ul. Pereca 14 w Zamościu. Wstęp wolny.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us