Reklama

Powstaje film o Leśmianie. Potrzebne są pieniądze

Zdjęcia do filmu już zostały nakręcone, foto: Tadeusz Sosnowski Zdjęcia do filmu już zostały nakręcone, foto: Tadeusz Sosnowski

Towarzystwo Leśmianowskie prowadzi kampanię crowdfundingową na rzecz filmu o Leśmianie. Wpłat można dokonywać do 1 grudnia za pośrednictwem portalu PolakPotafi.pl.

Producentem filmu jest działające od 2007 roku w Zamościu Stowarzyszenie Towarzystwo Leśmianowskie. Reżyserem i scenarzystą jest Natasza Ziółkowska-Kurczuk a za zdjęcia odpowiedzialny jest Tomasz Michałowski współpracujący z AurumFILM. Montażystą i producentem wykonawczym filmu jest Tadeusz Sosnowski. Realizacją dźwięku zajmuje się Włodzimierz Surdacki.

W projekt zaangażowało się już sporo osób i instytucji oraz organizacji. Ambasadorami projektu jak dotąd zostali: Państwowy Instytut Wydawniczy; Grażyna Lutosławska - dziennikarka i pisarka, autorka sztuk teatralnych, słuchowisk, tekstów piosenek, książek dla dzieci, laureatka m.in. tytułu Mistrza Mowy Polskiej (2013); Marian Polak-Chlabicz - poeta i autor pionierskich tłumaczeń poezji Leśmiana na język angielski. Partnerami projektu są: Miasto Zamość, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Fundacja im. Bernardo Morando.

Film ma wsparcie Miasta Zamość, ale brakuje pieniędzy na nagrania dźwiękowe i prace postprodukcyjne. By dzieło miało właściwy charakter i było odpowiednim hołdem dla artysty potrzeba znacznie więcej funduszy niż zgromadzono. Projekt zgłoszono do platformy PolakPotrafi.pl.

– Bez Waszego wsparcia nie będziemy mogli pozwolić sobie na zrealizowanie tej wizji w pełni. Wiemy jednocześnie, że ci, którzy wesprą nasz film, będą mu kibicować, a to bardzo mobilizuje do dalszej pracy. Każdy sam zdecyduje jaką kwotę może przeznaczyć. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każde otrzymane wsparcie - zachęca Gabriela Korkosz, koordynator projektu.

Wpłat można dokonywać TUTAJ: https://polakpotrafi.pl/projekt/film-o-boleslawie-lesmianie

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us