Reklama

Wernisaż wyjątkowego artysty

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny
Arkadiusz Sokołowski nie zna nazw kolorów, nie wie co to kompozycja, nie zna nazwisk i prac znanych artystów. Ale ma za to ogromną wrażliwość, potrzebną do tworzenia niepowtarzalnych obrazów. Wernisaż wystawy prac Arka odbędzie się 4 maja w Zamojskiej Akademii Kultury.

Arkadiusz Sokołowski ma 45 lat. Ma problemy z mową, więc wyraża się poprzez swoje prace. Mimo niesprawnej prawej ręki, maluje, rysuje, rzeźbi, wykonuje rysunki w płytkach glinianych. Tworzy od dawna. Jego prace niejednokrotnie prezentowane były na konkursach i brały udział w licytacjach charytatywnych. Jego ostatnia wystawa prac autorskich odbyła się w 2012 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. W 2004 roku za rzeźbę postaci zdobył I miejsce w Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych na tzw. Abilimpiadzie. Najczęstszymi motywami pojawiającymi się w jego pracach są kwiaty, motyle i ptaki. Obrazy są pełne barw, emitują światłem, radością, są bardzo odważne w zestawieniu kolorów.

Zapraszamy na wernisaż prac Arkadiusza Sokołowskiego. Wydarzenie odbędzie się 4 maja, na dziedzińcu Zamojskiego Centrum Kultury (ul. Akademickiej 8). Początek o godzinie 12:00.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us