Reklama

Robert Gomułka i siedem elementów

Robert Gomułka, fot. Janusz Zimon Robert Gomułka, fot. Janusz Zimon

BWA Galeria Zamojska zaprasza na happening plastyczno-muzyczny Roberta Gomułki z udziałem młodzieży p.n. "7 elementów". Wydarzenie odbędzie się we wtorek (12 września) na Rynku Wielkim.

"Siedem elementów, czyli czas, przestrzeń, światło oraz cztery elementy pozostałe- woda, ogień, ziemia, powietrze, charakteryzują stan w jakim znajduje się materia i energia. Chciałem nadać tym elementom znaczenie uniwersalne, bez których niemożliwa byłaby nasza obecność. Te elementy definiują obiektywną rzeczywistość, w której jesteśmy zanurzeni" - pisze o przedsięwzięciu zamojski artysta.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15 i potrwa przez dwie godziny.

Na najbliższy piątek (15) zaplanowano otwarcie wystawy Roberta Gomułki ph. "Siedem Elementów - Odsłona Trzecia". To o godzinie 17. w Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej. Wystawa prezentowana będzie do 8 października.

Robert Gomułka urodził się w 1956 r. w Zamościu. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom w pracowni malarstwa doc. Ryszarda Lisa w 1981 r. Organizuje interdyscyplinarne działania artystyczne z pogranicza teatru, plastyki i muzyki. Od 1981 r. zajmuje się edukacją plastyczną dzieci i młodzieży. Obecnie działa jako nauczyciel w Stowarzyszeniu „Drukarnia Wyobraźni” prowadząc zajęcia z rysunku, malarstwa, grafiki warsztatowej i rzeźby. Twórczość w dziedzinie malarstwa, rysunku i grafiki. Jest mieszkańcem gminy Zamość.

Tak o jego twórczości pisze Jerzy Tyburski, dyrektor zamojskiego BWA. - Roberta Gomułka, jakiego znam i zapamiętam, to postać integralnie związana z Zamościem i tak zwanym zamojskim środowiskiem plastycznym. Sporą część życia spędził jako instruktor i pedagog w zamojskich ośrodkach kultury, ekspresyjnie i sugestywnie przekazując młodzieży swą wiedzę i doświadczenie. To istotna część jego charyzmatycznego działania. Sztukę natomiast, traktuje Robert Gomułka, jako najwyższą misję - profesję dla wybranych, wtajemniczonych i specjalnie namaszczonych przez siły wyższe - zawód porównywalny do misji kapłana. Jego artystyczna wizja malarska pełna jest kosmicznych światów, układów planetarnych, i zjawisk nadprzyrodzonych. Przy czym instrumentarium działania praktycznego, jest u Roberta Gomułki poparte bogatą paletą lektur, interesujących filozofów, myślicieli i wizjonerów. Jak sam podkreśla, w swych obrazach wierny jest figuratywnemu myśleniu o plastyce. Bardzo często buduje nastrój i napięcie w obrazie formą rozwibrowaną - dzięki stosowaniu techniki puentylistycznej. Pracowitość i talent Roberta Gomułki sprzyjają powstawania coraz bardziej harmonijnych i oszczędnych kompozycji, świadczących o ciągłym rozwoju artysty.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us