Reklama
Reklama

Leśmian ma kolejną tablicę w Zamościu

Odsłonięto tablicę Bolesława Leśmiana w Zamościu, foto: Szybkie OkO (materiał nadesłany) Odsłonięto tablicę Bolesława Leśmiana w Zamościu, foto: Szybkie OkO (materiał nadesłany)

"... niepoprawny istnieniowiec! Poeta! Znawca mgły i wina" - taki napis dotyczący Bolesława Leśmiana widnieje na tablicy odsłoniętej dziś (07.09) na zamojskiej starówce.

Tablica zawisła na fasadzie "Centralki" od ul.Kościuszki, pod lokalem w którym Bolesław Leśmiana mieszkał. Wykonał ją rzeźbiarz Bartłomiej Sęczawa. Znajduje się na niej wizerunek poety i napis: "W tym domu w latach 1922 - 1935 mieszkał Bolesław Leśmian ... niepoprawny istnieniowiec! Poeta! Znawca mgły i wina".

Dodajmy, że to druga tablica na "Centralce" upamiętniająca Bolesława Leśmiana. Pierwsza wmurowana jest w ścianę budynku od strony ul. Żeromskiego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us