Reklama

"Lekkomyślność" w BWA [ZDJĘCIA]

foto: Janusz Zimon foto: Janusz Zimon
Wystawę "Lekkomyślność" Adama Niklewicza można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych "Galerii Zamojskiej". To spektakl kompozycji powstałych w chłonnej wyobraźni artysty, sceneria błyskotliwych skojarzeń i symboli. Wernisaż odbył się w piątek, 9 czerwca.

Adam Niklewicz urodził się w Hrubieszowie a w 1976 roku ukończył zamojskie PLSP. W 1983 roku, wraz z żoną Grażyną, wyjechali do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkają do dziś. Ukończył studia na Washington University w St. Louis (specjalizacja: komunikacja graficzna) i studia podyplomowe w dziedzinie rzeźby w SUNY Purchase (State University of New York). Swoje prace rzeźbiarskie wystawia w galeriach i muzeach USA oraz w Europie. Oprócz tego - jak przystało na artystę o korzeniach wschodnio-europejskich - Niklewicz prowadzi od lat studio ilustracyjne a lista jego klientów zawiera wszystkie czołowe amerykańskie publikatory. Od roku 2000 wykłada na wydziale sztuki w Central Connecticut State University.

Wystawę można oglądać do 2 lipca.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us