Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

"Iluminacje" Bartosza Dybowskiego w BWA Galerii Zamojskiej
Piątek, 23 Sierpień 2019, 17:00 - 18:00
Odsłon : 175
Utworzył szlyciuk

BWA Galeria Zamojska zaprasza na wystawę fotografii Bartosza Dybowskiego pt. "Iluminacje. Dzieła natury - Roztocze". Wernisaż zaplanowano na 23 sierpnia.

"Iluminacja. Dzieła natury - Roztocze" to wystawa promująca autorski album, którego myślą przewodnia jest dążenie do prawdy o naturze zarówno w aspekcie rzeczywistym jak i duchowym. Podejmowany temat iluminacji odnosi się do światła, energii, nierozerwalnych warunków do życia dla wszelkiego istnienia. Autor prezentuje najcenniejsze i niepowtarzalne kadry wyselekcjonowane z bogatego archiwum fotograficznego. Wybrane ujęcia przedstawiają subtelność roztoczańskiej natury, w tym: roztoczańską zjawiskowość,  zakątki kulturowe, osobliwość roztoczańskich wsi, życiodajność rzek i stawów, leśne trakty,  spowite mgłą pola i łąki.

Prezentowane fotografie wykonane są w większości aparatami analogowymi formatu: 6x7cm i  6x17cm na profesjonalnych diapozytywach barwnych. W albumie recenzje i słowo zamieścili: fotograf krajobrazu: Mieczysława Wieliczko oraz poeta, krytyk literacki, redaktor kwartalnika „Akcent” - Waldemar Michalski. Teksty zawarte w albumie zostały przetłumaczone również na j. angielski. Kunszt pracy Bartosza Dybowskiego wyznacza nowy styl ujmowania pejzażu. Dowodzą tego prezentowane kadry. Autor oswaja ramy czasu, naturę ukazuje w szlachetnej postaci. Jest wirtuozem fotografii, który wykracza poza jej granice, kreując obrazy fotograficzne, w większości iście malarskie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 17.00. Pracę będzie można oglądać do 15 września.

Miejsce BWA Galeria Zamojska

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us