Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Oratorium "Terezjańskie"
Niedziela, 14 Kwiecień 2019, 18:00 - 19:00
Odsłon : 335
Utworzył szlyciuk

Szykuje się wyjątkowe wydarzenie muzyczne w Zamościu. Oratorium "Terezjańskie" wykonają soliści z Zespołu Muzyki Sakralnej, Orkiestra Symfoniczna oraz trzy chóry. Koncert odbędzie się w Niedzielę Palmową w Kościele Św. Brata Alberta w Zamościu.

- Wszystkie słowa oratorium pochodzą z twórczości Teresy Wielkiej. Muzyka skomponowana przez Zamościanina Zbigniewa Małkowicza (na stałe mieszkającego w Poznaniu) jest bardzo różnorodna, niektóre części np "Prolog" nawiązują do muzyki dawnej, ponieważ Św. Teresa żyła w burzliwej epoce Renesansu. Ze względu na to, że Święta była narodowości hiszpańskiej, słychać w muzyce bardzo wyraźnie motywy hiszpańskie: "Twoją na zawsze", "Król wieków" , "Jestem cała dla Niego". Można usłyszeć także akcenty bardzo dramatyczne np "Droga Krzyża" wykonywana przez wybitnego polskiego wokalistę Janusza Szroma. Cała kompozycja jest jednak przeznaczona dla współczesnego odbiorcy. Utwory mają charakter piosenek, wpadają w ucho i wielbią Boga - informuje Rafał Pilewicz z Orkiestry Symfonicznej w Zamościu.

Przed publicznością wystąpią soliści Zespołu Muzyki Sakralnej Lumen: Marzena Małkowicz, Aleksandra Małkowicz-Figaj, Julia Stolpe, Janusz Szrom oraz chóry: Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu (przygotowanie - Anna Cios, Sławomir Szurek), Chór Ziemi Zamojskiej "CONTRA" (przygotowanie - Katarzyna Wasilewska), Chór „Noster” parafii p. w. św. Bartłomieja w Goraju (przygotowanie - Diana Adamska). Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją - Tadeusza Wicherka.

Wydarzenie koordynuje Rafał Pilewicz i Marcin Kiecana.

Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (14 kwietnia) o godz. 18:00 w kościele św. Brata Alberta w Zamościu. Wstęp wolny.

Miejsce Kościół św. Brata Alberta w Zamościu

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us