Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Pokaz modeli balonów na ogrzane powietrze
Sobota, 23 Luty 2019, 10:00 - 14:00
Odsłon : 313
Utworzył szlyciuk

Klubowy pokaz modeli balonów na ogrzane powietrze odbędzie się w najbliższą sobotę (23 luty) w Zamościu. Organizatorem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego i Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

Pokazy rozpoczną się o godzinie 10:00 i potrwają do 14.00, na Rynku Wielkim w Zamościu.

W zawodach udział wezmą trzy drużyny: młodzież z modelarni przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego, uczestnicy z WTZ przy Parafii Św. Michała oraz uczestnicy WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu, przy ul. Orlicz-Dreszera 14. Kierownikiem zawodów będzie Andrzej Niezgoda.

Podczas pokazu zostanie wyłoniony zespół reprezentujący Zamość na Mistrzostwach Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze o Mały Puchar Gordona Bennette, które odbędą się w kwietniu br. we Włocławku.

Celem pokazu jest szerzenie kultury technicznej, propagowanie modelarstwa lotniczego wśród dzieci i młodzieży oraz wymiana doświadczeń pomiędzy zawodnikami i obserwatorami, a także zachęcanie kolejnych grup młodzieży do udziału w pracowniach modelarskich. Zaangażowanie Osób Niepełnosprawnych w wydarzenie podnosi walory integracyjne i edukacyjne wydarzenia.

 W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg) - organizator poinformuje zainteresowanych o przeniesieniu pokazu na inny termin.

Miejsce Rynek Wielki w Zamościu

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us