Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

odDAM ‒ Patriotyczny Wieczór Dobroczynności
Czwartek, 06 Grudzień 2018, 17:00 - 19:00
Odsłon : 342
Utworzył szlyciuk

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu organizuje po raz szósty imprezę charytatywną pn. „odDAM ‒ Patriotyczny Wieczór Dobroczynności”. Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia w hotelu Artis (Sala Kryształowa) od godz. 17.00. W programie m.in.: występy artystyczne wychowanków Stowarzyszenia i wystawa prac przez nich wykonanych, tańce narodowe oraz smaczny poczęstunek.

Każdy z uczestników Wieczoru może wesprzeć działania Stowarzyszenia na rzecz budowy przy ul. Kresowej 24 w Zamościu „Rodzinnego Domu” ‒ Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

- Poprzednie edycje wsparły m.in. pierwsza dama Anna Komorowska, przekazując srebrną broszę z kamieniem (2014), Małgorzata Kidawa-Błońska - marszałek sejmu RP, która podarowała w darze srebrny naszyjnik z krzemieniem pasiastym wraz z dedykacją (2015). Wsparcia udzieliła nam również wiceprezydent Lublina ofiarując pamiątkowy naszyjnik. Mamy nadzieję, że i w tym roku inne Damy Wielkiego Serca pójdą ich śladem - informują organizatorzy. - Co roku również staramy się, aby Wieczór Dobroczynności objęty był honorowym patronatem. W 2017 roku honorowym patronatem imprezę objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. W roku bieżącym uczyniła to znana i ceniona piosenkarka Anna Jurksztowicz-Dębska- dodają

Wieczór Dobroczynności „odDAM” to w 2018 roku wydarzenie patriotyczno – artystyczne. Wychowankowie Stowarzyszenia przedstawią specjalny program muzyczny, taneczny i teatralny związany z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Całość imprezy organizowana jest przy zaangażowaniu wolontariuszy, sympatyków i współpracowników Stowarzyszenia.

- Przez 28 lat wychowankowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu stali się dorosłymi ludźmi. Z powodu ich ciężkiej niepełnosprawności nadal potrzebują wsparcia w postaci terapii, rehabilitacji, opieki. Zwłaszcza, że ich rodzice w nieunikniony sposób starzeją się i… odchodzą. Dziś nie ma dla nich godnej przyszłości. Aby im pomóc i być z nimi solidarnym w ich dramatycznie trudnej sytuacji musimy wspólnie zbudować dla nich rodzinny dom. To wyzwanie ma cenę: 15 milionów złotych! Wszystkie ręce na pokład! Stańmy się Darczyńcami na trwale zapisanymi jako Owoce Drzewa Wdzięczności Rodzinnego Domu przy ulicy Kresowej w Zamościu i w sercach jego mieszkańców! - zachęcają organizatorzy.

Miejsce Hotel Artis

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us