Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

HDR-y Tadeusza Adamczuka
Czwartek, 13 Grudzień 2018, 17:00 - 18:00
Odsłon : 473
Utworzył szlyciuk

Zamojska Grupa Fotograficzna zaprasza na wystawę fotografii Tadeusza Adamczuka "Natura jest piękna (HDR)". Ekspozycja prezentowana będzie w Morandówce na zamojskiej starówce. Wernisaż odbędzie się 13 grudnia o godzinie 17.00.

Tadeusz Adamczuk z urodzenia Zamościanin, z zawodu muzyk orkiestrowy (gra jako skrzypek w Symfonicznej Orkiestrze im. Karola Namysłowskiego w Zamościu), z zamiłowania fotograf. Swoim hobby zajmuje się praktycznie od dzieciństwa fotografując głównie rodzinne miasto i region.

Uczestnik i laureat wielu wystaw i konkursów fotograficznych, z których jako najważniejsze można wymienić: I nagroda w konkursie im. Edwarda Hartwiga „Moje Prowokacje” Lublin 2002, I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Fot.Cyfrowej „Cyberfoto” Częstochowa 2003, I równorzędna nagroda w Biennale „Postać Ludzka w Pejzażu” i srebrny medal „Za Fotograficzną Twórczość” Fotoklubu RP Radomsko 2005, I nagroda w konkursie fot. na temat „Praca” Rybnik 2015, Złoty medal „Za Fotograficzną Twórczość” Fotoklubu RP w III Przeglądzie Fotografii Zamojskiej Zamość 2017, III miejsce w konkursie „Europejska pocztówka z mojego regionu” Warszawa 2006, III miejsce za foto-reportaż w konkursie fot. dziennikarskiej Zamość 2015.

Publikował w prasie ilustrowanej centralnej i regionalnej („Zwierciadło”, „Poznaj Swój Kraj”, „Poznaj Świat”, „Gazeta Wyborcza” „Tygodnik Zamojski” i inne). Fotografie zamieszczał również w książkach i albumach, m in. w zbiorczym albumie „Nasze ptaki, najlepsze zdjęcia polskich fotografów przyrody”. Pisał także artykuły o tematyce fotograficznej w periodykach „Foto” i „Foto-Kurier”. W rodzinnym Zamościu bardziej uaktywnił się fotograficznie po przystąpieniu do Zamojskiej Grupy Fotograficznej (2015 r.) uczestnicząc w prawie we wszystkich wystawach.

Wystawa prezentowana będzie w Morandówce do 25 stycznia.

Miejsce Morandówa Zamość

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us