Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Zamojski Dzień Papieski, wystąpi Piotr Rubik
Wtorek, 12 Czerwiec 2018, 20:00 - 22:00
Odsłon : 350
Utworzył szlyciuk

Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II w Zamościu wraz z Katolickim Radiem Zamość, przy wsparciu Kurii Diecezjalnej w Zamościu oraz Urzędu Miasta Zamość, 12 czerwca 2018 roku (wtorek) organizują po raz kolejny Zamojski Dzień Papieski. Jest to inicjatywa, mająca na celu upamiętnienie wizyty św. Jana Pawła II w Zamościu oraz zwrócenie uwagi na nauczanie Papieża-Polaka.

- W roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy przybliżyć uczestnikom spotkania przesłanie Ojca świętego dotyczące wolności. „Podstawowy problem, jaki dzisiaj musimy podjąć, to problem odpowiedzialnego korzystania z wolności, zarówno w wymiarze osobistym, jak społecznym. (...) Wolność ma swoją wewnętrzną „logikę”, która ją określa i uszlachetnia: jest podporządkowana prawdzie i urzeczywistnia się w poszukiwaniu prawdy. Oderwana od prawdy o człowieku, wolność wyradza się w życiu indywidualnym w samowolę, a w życiu politycznym w przemoc silniejszego i w arogancje władzy” (Jan Paweł II, przemówienie w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, 05.10.1995 r.). Odczytujemy te słowa jako wyzwanie, by przypominać i utrwalać uniwersalne wartości, takie jak wolność i związana z nią prawda - informują organizatorzy.

Koncert z okazji Dnia Papieskiego tradycyjnie odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu. Wystąpi znany, ceniony kompozytor i dyrygent Piotr Rubik wraz z zespołem. „Santo Subito Cantobiografia Jana Pawła II” to skomponowana przez Piotra Rubika opowieść o życiu papieża. Libretto napisał Jacek Cygan, a dzieło wykonują współpracujący z Rubikiem soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Agnieszka Przekupień, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz oraz narrator Jakub Wieczorek. Będzie to wydarzenie niebiletowane, otwarte dla wszystkich chętnych. Organizatorzy spodziewają się obecności około 12 tysięcy osób.

- Wierzymy, że Zamojski Dzień Papieski jest dalekosiężną inwestycją społeczną, utrwalającą pamięć o św. Janie Pawle II i jego nauczaniu oraz promowanie pozytywnych wartości. Ponadto mamy nadzieję, że w tym wyjątkowym roku, stanie się także okazją do wyrażenia radości ze stuletniej wolności naszej Ojczyzny - piszą organizatorzy.

Miejsce Rynek Wielki

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us