Reklama
Reklama

Padwa wygrała u siebie z KSZO

Po piątkowym treningu Marcin Czerwonka raz jeszcze prosił swoich zawodników o pełną mobilizację przed starciem z KSZO. Zmiana trenera i ruchy kadrowe ostrowczan sprawiły, że do hali OSiR przyjechać miał zupełnie inny zespół niż jesienią. I tak rzeczywiście było. Po meczu Padwa pokonuje KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 31:28 (12:12).

Zakręcie: Zderzenie trzech pojazdów. Dwie osoby trafiły do szpitala

68 – letnia kierująca samochodem m-ki BMW nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z VW Passatem. W zdarzeniu udział brało jeszcze kolejne BMW, którego kierujący chcąc uniknąć zderzenia z poprzednimi autami zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. W wyniku zdarzenia dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Pobili i ostrzelali z wiatrówki

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 46-latka. Mężczyzna trafił do szpitala. Jak ustalili policjanci, jeden ze sprawców strzelał do poszkodowanego z wiatrówki.

Zamość ma kartingowy team [WIDEO]

W Zamościu powstał pierwszy, profesjonalny team juniorów w kartingu. - To dopiero początki ale mamy ogromny potencjał, zawodnicy są ambitni, waleczni i mają wielki zapał do ścigania się na torze - mówi trener Marek Kwiecień z DSspeed.

Zbierają środki na przystosowanie budynku [WIDEO]

PSONI Koło w Zamościu zbiera środki na remont budynku przy ul. Orlicz- Dreszera 10. Przypomnijmy, obiekt po byłym sądzie przekazało stowarzyszeniu Miasto Zamość. Na modernizację i zaadaptowanie go na potrzeby terapii i rehabilitacji podopiecznych potrzeba 3 miliony złotych.

Ulotność w BWA

W Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej prezentowana jest wystawa Joanny Słupskiej Maron pt. "Ulotność". Wernisaż odbył się 14 lutego. Prace można oglądać do 15 marca.

Drogowe podsumowanie 2019. 80 zdarzeń na rondzie

Skrzyżowanie Al. Jana Pawła II /Hrubieszowska/ Prymasa S. Wyszyńskiego/ Legionów to miejsce, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych. W ubiegłym roku zamojska Policja odnotowała tu 80 kolizji. W 2018 roku było ich 79.

"Skąd pochodzą Twoi przodkowie?”

W Bursie Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu odbyło się spotkanie ph. „ Skąd pochodzą Twoi przodkowie?” poświęcone m.in. badaniom genetycznym zorganizowane w ramach projektu naukowo - badawczego "Małe ojczyzny", który realizuje placówka.

Kolizja na Przemysłowej

Do kolizji doszło na ulicy Przemysłowej w Zamościu, przy wyjeździe z parkingu Galerii Twierdza. Zderzyły się dwa auta osobowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Złote dziewczyny!

Ze złotymi medalami wróciły zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu z Wojewódzkiego Finału Igrzysk Młodzieży w Drużynowym Tenisie Stołowym (kategoria pow. 13 lat).

Wystawa Bartosza Stadnika w zamojskim "Plastyku"

„W mojej głowie” to tytuł wystawy batików Bartosza Stadnika, której wernisaż odbył się 18 lutego 2020 r. w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu. Bartosz jest wychowankiem Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu i uczniem I klasy zamojskiego „Plastyka”.

Zamość: Nie dali się oszukać

Oszust podający się za syna zamościanki poprosił o finansowe wsparcie, dzięki któremu miał uniknąć więzienia. Małżeństwo z Zamościa nie dało się oszukać. Dzięki czujności nie stracili pieniędzy. O próbie oszustwa poinformowali policjantów.

ZCITiH przygotowuje się do sezonu turystycznego

TOP 10 Zamościa czyli propozycja 10 najciekawszych zabytków i atrakcji turystycznych przygotowana w pięciu językach obcych, czeka na zagranicznych turystów w ZCITIH. Mini przewodnik po Zamościu został opracowany po angielsku, ukraińsku, hiszpańsku, niemiecku i francusku.

Konkurs Literacki "U nas za stodołą – Rok 1920 między Zamościem a Roztoczem"

Wszystkich miłośników składnia ze sobą literek zapraszamy do kolejnej edycji konkursu literackiego „U nas za stodołą”. Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania fantastycznego, science-fiction lub horroru, którego fabuła rozgrywać się będzie na polskiej wsi. W tym roku organizatorzy dodali podtytuł: „Rok 1920 między Zamościem a Roztoczem”.

Zamość: Szarpał staruszkę. Zareagowały przejeżdżające obok kobiety

44-letnia kierująca Oplem poruszając się ul. Lubelską zauważyła jak nietrzeźwy młody mężczyzna szarpie starszą kobietę. Nie zastanawiając się natychmiast zatrzymała samochód i wspólnie z pasażerkami ruszyły na pomoc poszkodowanej. Po chwili pojawili się policjanci patrolujący ulicę. Sprawca został zatrzymany, okazał się nim 27-latek, który szarpał 72-latkę bez powodu. Był pijany.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us