Reklama
Reklama

Remont Akademii Zamojskiej. Podpisano umowę

Remont zabytkowego budynku Akademii Zamojskiej staje się faktem. Umowa między Miastem Zamość a firmą Furmanek Renewal Sp. z o.o. S.K.A., generalnym wykonawcą zadania, została dziś (19.09.) podpisana. Na początku października plac budowy będzie przekazany wykonawcy.

Płusy: Zderzenie trzech pojazdów

Biłgorajscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w okolicach miejscowości Płusy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, powodem zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania. 60 letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Droga przez kilka godzin była zablokowana.

Dziś 80. rocznica agresji radzieckiej na Polskę

Dziś mija 80. rocznica sowieckiego najazdu na Polskę. Zamojskie uroczystości upamiętniające inwazję ZSRR w 1939 roku rozpocznie o godzinie 18.00 msza w kościele św. Michała Archanioła. Po nabożeństwie (godz. 19.00) zaplanowano manifestację patriotyczną przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zamość: Zgłoś się na darmowe badanie jelita grubego

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wykrywania raka jelita grubego. Placówka realizuje badania kolonoskopowe zlecone przez Ministerstwo Zdrowia.

Książka na start

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do Książnicy Zamojskiej otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. To kolejna odsłona kampanii "Mała książka - wielki człowiek".

Zamość: II Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

W najbliższy piątek, 20 września na zamojskim Rynku Wielkim odbędzie się II Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. "Będzie to część ogólnoświatowej mobilizacji, która ma na celu zwrócić uwagę na problem globalnego ocieplenia. Tego dnia młodzież z całego świata opuści lekcje, aby protestować przeciwko braku edukacji prośrodowiskowej w szkołach oraz zmowie milczenia mediów i polityków w obliczu katastrofy klimatycznej." - czytamy w komunikacie.

Sportowy weekend zamojskich tenisistów

W sobotę, 14 września, przed własną publicznością wystąpiły grające w I lidze drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość kobiet i mężczyzn. Dziewczyny wygrały 6:4 z MKS Lucrum Skarbkiem Tarnowskie Góry. Było to ich pierwsze zwycięstwo w I lidze. Natomiast panowie po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu zremisowali 5:5 z BISTS Bielsko-Biała.

"Podróbki" na giełdzie

20-letni obywatel Bułgarii usłyszy zarzuty wprowadzania do obrotu na terenie giełdy w m. Mokre odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci zabezpieczyli ponad 280 sztuk podrobionych swetrów i bluz sportowych.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 379 razy

"Iskra Pamięci" w Zamościu

Dzisiaj (14 września) na Rynku Wielkim w Zamościu, a także na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się niezwykłe wydarzenie patriotyczne podczas którego będziemy wspominać ofiary radzieckich represji w czasie drugiej wojny światowej. Punktem kulminacyjnym „Iskry Pamięci” w Zamościu będzie zapalenie zniczy w kształcie polskiego orła wojskowego według wzoru z 1919 roku.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us