Reklama

Ponad 12 tys.zł zebrali dla Diany

W Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu odbył się wczoraj (24 maja) Koncert Charytatywny z którego zebrane środki wesprą leczenie chorej na autyzm Diany Czugały. 14-latka poddawana jest eksperymentalnej terapii komórkami macierzystymi, która pozwala hamować rozwój choroby, ale jest bardzo kosztowna. Podczas koncertu udało się uzbierać 12 289, 25 zł.

Rozpoczyna się Szturm Twierdzy Zamość. Zobacz jakie będą atrakcje

Widowisko "Szturm Twierdzy Zamość" rozpocznie się dzisiaj wieczorem w Zamościu. Mieszkańcy i turyści będą mogli obejrzeć m.in. bitwę połączoną ze spaleniem chat, bitwę nocną i pokazy. Zaplanowano też przemarsz uczestników ulicami miasta, jarmark, burdę w karczmie oraz różnego rodzaju warsztaty. Szczegółowy program publikujemy poniżej.

Literacki Zamość

Ulica Poetycka – Literacki Zamość rozpocznie się już jutro w Zamościu. Wydarzenie rozpocznie w samo południe Krakowski Salon Poezji z udziałem Piotra Szewca. Szczegółowy program publikujemy poniżej.

Oddział Kardiologii zamojskiego szpitala w gronie najlepszych w Polsce!

W majowym wydaniu miesięcznika „Wprost” opublikowany został ranking najlepszych oddziałów kardiologicznych w kraju. W tym zestawieniu Oddział Kardiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, za swoją działalność w 2017 r., został oceniony jako jeden z najlepszych ośrodków kardiologicznych w Polsce, świadczący usługi dla pacjentów na najwyższym poziomie. Od początku działania oddziału (1994 r.) ordynatorem jest dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (na zdjęciu).

Spotkanie rektorów

W ubiegłą sobotę (19 maja) Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu odwiedził rektor Podolskiego Państwowego Rolniczo-Technicznego Uniwersytetu w Kamieńcu Podolskim prof. dr hab. Wołodymir Iwaniszyn, który spotkał się z rektorem zamojskiej PWSZ dr. hab. Andrzejem Samborskim.

Wystawa z "dobrymi wojakami"

- A to nam zabili Ferdynanda – rzekła posługaczka do pana Szwejka, który opuściwszy przed laty służbę w wojsku, gdy ostatecznie przez lekarską komisję wojskową uznany został za idiotę, utrzymywał się z handlu psami, pokracznymi, nierasowymi kundlami, których rodowody fałszował. Prócz tego zajęcia dotknięty był reumatyzmem i właśnie nacierał sobie kolana opodeldokiem. Tak dla dobrego wojaka Szwejka zaczęła się I wojna światowa. Nie tylko on miał z tą dziejową zawieruchą wielki kłopot... "Czar starej fotografii. Austriacy na Zamojszczyźnie" – taki tytuł będzie nosić wystawa, która w piątek (1 czerwca) zostanie otwarta w zamojskiej Kawiarni "Bohema" przy ul. Staszica.

Zaproszenie na spotkanie z Robertem Korzeniowskim

Dzisiaj, 24 maja w ARTIS Hotel & SPA (Sitaniec 1) w Zamościu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Biznes Lubelskie”. Gościem specjalnym będzie Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, który opowie uczestnikom o roli motywacji w biznesie.

Andrzej Wnuk kandydatem PiS na prezydenta Zamościa

Andrzej Wnuk ma poparcie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach samorządowych. PiS opublikował na swojej oficjalnej stronie listę swoich kandydatów na prezydentów miast. Na liście znalazł się m.in. Andrzej Wnuk, obecny prezydent Zamościa.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us