Reklama

Reklama

Ratusz rozbłysnął na fioletowo [ZDJĘCIA]

17 listopada to Światowy Dzień Wcześniaka. Tego dnia, w geście solidarności z wcześniakami, na całym świecie najbardziej charakterystyczne budynki są podświetlone na fioletowo. W Zamościu na fioletowo podświetlono zamojski Ratusz.

Jest już nowy „Skafander”

Relacje z obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w zamojskich szkołach średnich, ciekawe wywiady, zapowiedzi koncertów, a także propozycje zdobycia nowych kwalifikacji dla nauczycieli – to wszystko znajdziecie w najnowszym numerze Gazety Akademickiej „Skafander”.

„W nocy na Starym Rynku” - czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca

22 listopada, w Centrum „Synagoga” (ul. Pereca 14 w Zamościu), odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca, w tłumaczeniu Horacego Safrina „W nocy na Starym Rynku”. Wydarzenie wyreżyserowane zostało przez Piotra Johaniuka i przygotowane od strony artystycznej wspólnie z grupą osób chętnych do udziału w czytaniu, a jego organizacji podjęły się Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego oraz Centrum „Synagoga” w Zamościu.

Seria zdarzeń drogowych na ulicach Zamościa [ZDJĘCIA]

Na ulicy Sadowej zderzyły się dwa auta osobowe. Na ulicy Gminnej potrącony został pieszy. Kolejne zdarzenie miało miejsce na rondzie Prymasa Stefana Wyszyńskiego, tam zderzyły się dwa auta. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Przed nami 27 Finał WOŚP

W Zamościu utworzono sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, mieści się on w Młodzieżowym Domu Kultury. Placówka ma organizować działania wolontariuszy z naszego regionu, którzy będą zbierać środki 13 stycznia na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Próba ognia

Niezwykle trudne zadanie czeka w sobotę (godz. 18) szczypiornistów MKS Padwa Zamość. Na zawodników trenera Marcina Czerwonki czeka już mistrz pierwszej ligi z poprzedniego sezonu, a zarazem główny kandydat do wygranej w bieżących rozgrywkach, PWSZ Tarnów.

Uczelnia – biznes – samorząd

O tym jak powinna wyglądać współpraca między ośrodkiem akademickim, lokalnymi przedsiębiorcami a władzami samorządowymi rozmawiano podczas konferencji pt. „Synergia ekosystemu przedsiębiorczości”. Konferencję, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, zorganizował Instytut Nauk Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu.

Skierbieszów: Poszukiwany wpadł, bo spowodował kolizję po pijaku

40-latek z Zamościa cofając samochodem spowodował kolizję. Próbował odjechać, jednak czujny właściciel rozbitego auta uniemożliwił mu dalszą jazdę. Jak się okazało, sprawca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, był poszukiwany przez prokuraturę a na dodatek nie miał uprawnień.

Zamch: Audi w Toyotę. Kierowca był pijany

Prawie 1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca Audi, który wjechał w prawidłowo jadącą Toyotę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zamch, w powiecie biłgorajskim. Kierujący zostali przewiezieni do szpitala.

Poeci obecni słowem

Zamojski Dom Kultury zaprasza na wieczór wspomnień i wierszy pn. „Poeci obecni słowem”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 listopada. Początek o godz.16.00.

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów"

W listopadzie, w Centrum "Synagoga" Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa wybranych prac z V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Geniusz kresów" organizowanego przez zamojskie Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Ciężarówka Coca-Coli może przyjechać do Zamościa. Potrzebne są głosy!

Jest szansa, że świąteczna ciężarówka Coca-Coli może ponownie przyjechać do Zamościa. Na początku grudnia ten współczesny konwój św. Mikołaja, złożony z oryginalnych amerykańskich ciężarówek, wyruszy w trasę, by odwiedzić 14 miast. Na wzór ubiegłorocznej edycji, organizator daje możliwość wybrania 15 miasta, które znajdzie się na trasie. Potrzebne są głosy.

Światowy Dzień Wcześniaka. Ratusz podświetlony na fioletowo

Z okazji obchodów Światowego Dnia Wcześniaka stowarzyszenie "Krok za krokiem" zaprasza na spotkanie "Wcześniak w krainie baśni". Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek w NZOZ Ośrodku Rehabilitacyjno – Terapeutycznym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu (ul. Peowiaków 6a). W obchody włączy się również miasto Zamość podświetlając budynek ratusza na fioletowo.

Boks w Zamościu

Mamy dobrą informację dla zamojskich miłośników boksu. Już w najbliższy weekend odbędzie się XX Memoriał Bokserski im. Jerzego Suchodoła.

"H&O Harmonia Obiektywna" - Romana Timofiejuka

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Galeria Fotografii "Ratusz" zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. "H&O Harmonia Obiektywna" autorstwa Romana Timofiejuka, które odbędzie się w piątek 16 listopada o godzinie 16:00 w GF Ratusz.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us