Reklama
Reklama

100 lat zamojskiego zoo. Zobacz archiwalne zdjęcia ogrodu

Zamojski ogród zoologiczny ma już 100-lat. Obchody jubileuszu zainauguruje w najbliższy czwartek (27.09) posiedzenie Rady Dyrektorów Polskich Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Dzień później zaplanowano zamkniętą konferencję dotyczącą stulecia zoo. W sobotę zwiedzanie ogrodu jest bezpłatne.

18-latek z zarzutami

Policjanci zatrzymali 18-latka z Zamościa podejrzanego o włamanie do samochodu, kradzież roweru oraz uszkodzenie pojazdu marki Opel. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty.

46-latka okradła znajomą

Nawet 5 lat więzienia może grozić 46-latce z Zamościa podejrzanej o kradzież pieniędzy i biżuterii. Jak informuje policja, kobieta okradła 49-latke, która okazała jej dobre serce wynajmując pokój. Wczoraj zatrzymana usłyszała zarzuty.

W Zamojskim Szpitalu Niepublicznym powstaje EMOsterfa

Rodzice najmłodszych pacjentów będę mieli lepsze warunki do przebywania ze swoimi dziećmi. Na Oddziale Pediatrii w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym, już 26 września powstanie 41. EMOstrefa, w ramach której placówka otrzyma leżanki dla rodziców.

Jubileuszowa konferencja

Zamość ponownie stał się miejscem ważnego wydarzenia naukowego z udziałem meteorologów i klimatologów z kraju i zagranicy. W dniach 19–22 września odbyła się jubileuszowa X Międzynarodowa Konferencja nt. „Klimat pola uprawnego. Meteorologia i klimatologia stosowana – gospodarka, teoria, praktyka, innowacyjność”, zorganizowana wspólnie przez Komisję Agrometeorologii i Klimatologii Stosowanej Oddział PAN w Lublinie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Lwowski Narodowy Uniwersytet Rolniczy w Dublanach oraz Podolski Państwowy Rolniczo-Techniczny Uniwersytet w Kamieńcu Podolskim.

Kolejne zwycięstwa zamojskiej drużyny

Drużyna tenisa stołowego PWSZ Zamość ma na swoim koncie kolejne sukcesy. W piątek, 21 września, zamojscy tenisiści rozegrali mecz w Głosce, wygrywając z gospodarzami dość pewnie i wysoko 8:2. Na odpoczynek niestety nie było czasu, gdyż następnego dnia po południu odbył się kolejny mecz w Drzonkowie.

Groźny wypadek w Żółkiewce

Trzy auta zderzyły się w Żółkiewce. Jak informują wstępnie policjanci, 23-latek kierujący Nissanem podczas wykonywania skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Oplem.

Ruszył drugi cykl spotkań „Biznes Lubelskie 2018”

Rozpoczyna się drugi cykl bezpłatnych spotkań w ramach programu „Biznes Lubelskie 2018”. W role prelegentów wcielą się praktycy - szefowie firm, którym udało się odnieść sukces na rynku ogólnopolskim oraz dziennikarze TVP i Polsatu, którzy odsłonią tajemnice autoprezentacji. Najbliższe spotkanie w Zamościu odbędzie się 28 września o godz. 17:00 w Hotelu Artis.

Kto widział zaginionego? Policja prosi o pomoc!

Tomaszowscy policjanci poszukują zaginionego 64-letniego Tadeusza Głowackiego, który wczoraj o godz. 12:30 wyszedł z DPS w Tyszowcach i do chwili obecnej nie powrócił. Wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca jego pobytu proszone są o kontakt z policją.

Padwa zwycięska

Święto piłki ręcznej w Zamościu udało się pod każdym względem. W sobotnie popołudnie w hali OSiR pojawił się komplet kibiców. Zamojscy fani szczypiorniaka obejrzeli pasjonujące widowisko z AZS UW Warszawa. Beniaminek pierwszej ligi, MKS Padwa Zamość, sprostał presji i wygrał 29:27 (13:15).

Wystawa "Niezłomni Zamojszczyzny ..."

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość zaprasza na uroczyste otwarcie ekspozycji pn. „Niezłomni Zamojszczyzny – walka zbrojna o niepodległości w latach 1939-1953”. Uroczystość odbędzie się 28 września, o godz. 14.00, w wyremontowanym budynku Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu.

Radna donosi na PGK do prokuratury [WIDEO]

Marta Pfeifer, radna RM Zamość, złożyła doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu. Sprawa dotyczy przetargu na budowę instalacji fotowoltaicznej na terenie wysypiska śmieci w Dębowcu. Radna Marta Pfeifer podejrzewa, że mogło dojść do "niegospodarności i działania na szkodę mieszkańców".

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us