Reklama

Dziedzictwo niematerialne gminy Skierbieszów [ZDJĘCIA Z KONFERENCJI]

foto: Piotr Orzechowski, materiał nadesłany foto: Piotr Orzechowski, materiał nadesłany
W niedzielę (7 października), odbyła się konferencja naukowa promująca dziedzictwo niematerialne gminy Skierbieszów. Podczas spotkania promowano album "Skarb znaleziony na strychu" ze zdjęciami wykonanymi podczas II wojny światowej" przez Teodozję i Wincentego Podolaków.

Przypomnijmy, autorami publikacji są Bogdan Nowak i Adam Gąsianowski. Negatywy przez dziesiątki lat leżały zapomniane na strychu jednego z domów w Kolonii Zrąb. W 2016 trafiły w ręce Adama Gąsianowskiego, właściciela Galerii Starej Fotografii w Zamościu, który wydobył z nich przepiękne obrazy. W publikacji - obok zdjęć Podolaków - znalazły się także archiwalne fotografie z zasobów Urzędu Gminy w Skierbieszowie.

Konferencja odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Skierbieszowie. W programie znalazły się cztery wykłady: "Fotografowie Zamojszczyzny" Bogdana Nowaka i Adama Gąsianowskiego, "Rezydencje biskupów chełmskich w Skierbieszowie w świetle źródeł pisanych i badań archeologicznych" Ewy Prusickiej – Kołcoń, "Wybrane aspekty z dziejów i wyposażenia kościoła parafialnego w Skierbieszowie w XVII i XVIII wieku" Piotra Kondraciuka oraz "Znane osoby z terenu Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego" Krzysztofa Wojciechowskiego.

Poniżej zdjęcia z konferencji.

2 komentarzy

  • PB
    PB poniedziałek, 22 październik 2018 12:17 Link do komentarza

    Bardzo dobrze zrobiona publikacja. Autorzy prowadzą nas przez trudne czasy, ludzkie sprawy i to wszystko przez pryzmat rodziny Podolaków. Z książki przebija pasja. Dziękuję za ten książkowy album.

  • Men
    Men środa, 24 październik 2018 23:21 Link do komentarza

    Słabe to jest. Bardzo niski poziom merytoryczny.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us