Reklama

Witaj szkoło!

foto: archiwum foto: archiwum
Prawie 13 tysięcy uczniów i podopiecznych zamojskich szkół i przedszkoli w zamojskich szkołach i przedszkolach rozpoczęło dziś nowy rok szkolny.

Jak informuje wydział oświaty zamojskiego Urzędu Miasta, dokładnie jest to 12 786 uczniów: w przedszkolach 1856 wychowanków, szkołach podstawowych 4235 uczniów (w tym 490 w klasach pierwszych), w liceach ogólnokształcących 3108 uczniów (w tym 988 w klasach pierwszych), w technikach 3326 uczniów (w tym 940 w klasach pierwszych), w branżowych szkołach I stopnia – 259 uczniów (w tym 97 w klasach pierwszych).

W szkolnych ławkach zasiądzie też kilkadziesiąt dzieci z Ukrainy, które znalazły w Zamościu schronienie po wybuchu wojny 24 lutego 2022 r. Do zamojskich przedszkoli będzie uczęszczać 50 wychowanków, do szkół podstawowych 50 uczniów, do szkół ponadpodstawowych - 19 uczniów. Miejski Dom Kultury ma 10 wychowanków, a Bursa Międzyszkolna – 3.

- W oddziałach przygotowawczych mamy zgłoszenia 32 uczniów z Ukrainy. Dzieci, które znają w stopniu komunikatywnym język polski będą uczęszczały do oddziałów ogólnodostępnych. Pozostałe dzieci będą uczyć się w oddziałach przygotowawczych- wyjaśnia dyrektor Wydziału Oświaty Agnieszka Kowal.

Rok szkolny potrwa do 23 czerwca 2023 r.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us