Reklama

Za nami kolejny piknik "Akademia dla nauki"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Podstawy udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, gry i zabawy z robotami, czy pokaz mody historycznej – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała Akademia Zamojska i jej partnerzy w ramach pikniku naukowego „Akademia dla nauki", jaki odbył się 28 sierpnia w Puławach.

Podczas pikniku głos zabrał rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, który opowiedział o Uczelni i oferowanych przez nią kierunkach studiów, zachęcając do wyboru właśnie AZ, jako idealnego miejsca do rozpoczęcia kariery.

Podczas wydarzenia chętni mogli zobaczyć pokaz technik surwiwalowych, wziąć udział w konkursach jak koło fortuny w języku angielskim, a także zobaczyć jak odbywa się wydruk 3D. Wykładowcy AZ zaprezentowali również różnego rodzaju sprzęt, na jakim studenci Akademii zdobywają praktyczne umiejętności oraz uczyli m.in. jak odróżnić oryginał od falsyfikatu. Sporo miejsca poświęcono także kriogenice, czyli dziedzinie zajmującej się badaniem i wykorzystaniem właściwości ciał w ekstremalnie niskich temperaturach oraz uzyskiwaniem i mierzeniem tych temperatur. Na terenie imprezy zorganizowany został także blok zabaw i animacji dla najmłodszych uczestników imprezy.

Akademia Zamojska jest organizatorem cyklu pikników „Akademia dla nauki". Partnerami przedsięwzięcia są: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Główny Urząd Miar, Centrum Nauki Kopernik.

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us