Reklama
Reklama

Studiuj unikalny kierunek: rynek sztuki i zarządzanie w kulturze w AZ

foto: Janusz Zimon, zdjęcie poglądowe foto: Janusz Zimon, zdjęcie poglądowe
Akademia Zamojska otrzymała pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz pozwolenie Ministerstwa Edukacji i Nauki na uruchomienie studiów I stopnia (licencjackich) oraz II stopnia (magisterskich) na nowatorskim kierunku rynek sztuki i zarządzanie w kulturze.

Program studiów obejmuje zróżnicowane formy zajęć o charakterze teoretycznym, konwersatoryjnym, warsztatowym i analityczno-praktycznym. Studenci będą uczestniczyć również w objazdach naukowych do ważnych pod względem artystycznym miejsc w Polsce i za granicą. Zajęcia poprowadzą historycy sztuki, osoby zawodowo związane z rynkiem sztuki, analitycy rynku, eksperci różnych dziedzin rzemiosła artystycznego oraz kuratorzy muzealni.

Studia przygotowują studentów do pracy m.in. jako: historycy sztuki, muzealnicy, pracownicy galerii, rzeczoznawcy, opiekunowie kolekcjonera, specjaliści sprzedaży internetowej, aukcyjnej oraz analizy i rozwoju rynku sztuki i antykwariusze.

Absolwenci studiów I stopnia na tym kierunku otrzymają tytuł licencjata, zaś absolwenci studiów II stopnia tytuł magistra.

Absolwenci kierunku rynek sztuki i zarządzanie w kulturze będą mogli znaleźć zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej oraz w sektorze prywatnym związanym z wystawiennictwem, kolekcjonerstwem, handlem, doradztwem, w muzeach i galeriach sztuki, urzędach konserwatorskich, placówkach zajmujących się dokumentacją zabytków sztuki, wydziałach kultury administracji państwowej i samorządowej, domach kultury, mediach, domach aukcyjnych i handlu antykwarycznym, a także wszędzie tam, gdzie przydatna lub wymagana jest szeroka wiedza o kulturze europejskiej (np. usługi turystyczne).

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us