Reklama

Rusza rekrutacja na studia prawnicze w AZ

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Od 1 października w roku akademickim 2022/2023 w Akademii Zamojskiej możliwe będzie stacjonarne kształcenie na kierunku prawo na poziomie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym. To historyczne wydarzenie w życiu Uczelni. Rekrutacja na studia w AZ trwa. Dla zainteresowanych studiami prawniczymi Akademia organizuje spotkanie z wykładowcami.

- To bardzo ważny moment dla Akademii Zamojskiej, jaki i naszej społeczności, ponieważ po raz pierwszy będą prowadzone w Zamościu jednolite pięcioletnie studia magisterskie na kierunku prawo. Mam pełną świadomość, że stworzenie możliwości uzyskania dyplomu studiów prawniczych dla wielu osób często nieosiągalnego, chociażby z przyczyn rodzinnych lub ekonomicznych w innym ośrodku akademickim oddalonym o wiele kilometrów od Zamościa, może przyczynić się do podjęcia studiów na tym kierunku i wykonywania wymarzonego zawodu prawnika. W związku z tym zapraszamy osoby zainteresowane oraz młodzież Zamościa, jak i całego regionu do podjęcia stacjonarnych studiów prawniczych „u siebie”, blisko i nieodpłatnie – mówi rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ.

Jednolite studia magisterskie na kierunku prawo pozwolą uzyskać wszechstronne wykształcenie przydatne w pracy w wielu zawodach oraz umożliwią ubieganie się o przyjęcie na aplikacje prawnicze. W trakcie studiów student zyskuje kompleksową wiedzę o obowiązujących przepisach, umiejętności ich interpretacji, stosowania prawa oraz posługiwania się językiem prawniczym. Studia stwarzają możliwość pogłębiania wiedzy i zdobywania umiejętności podczas praktyk w sądach powszechnych, prokuraturze, kancelariach adwokackich, kancelariach radców prawnych, kancelariach notarialnych, kancelariach komorniczych oraz organach administracji rządowej i samorządowej. Planując obsadę kadrową Akademia Zamojska zaprosiła do współpracy praktyków, znamienitych fachowców, także z innych dużych miast akademickich, których doświadczenie zawodowe potwierdza szansę na sukces. Zajęcia poprowadzą m.in. adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, prokuratorzy, wybitni urzędnicy.

Wszystkich zainteresowanych studiami prawniczymi w Akademii Zamojskiej Rektor AZ zaprasza na spotkanie z kadrą i wykładowcami w dniu 30 lipca br. (sobota) o godz. 16.00 w Sali Senatu AZ ul. Pereca 2, parter. Będzie możliwość rozmowy o zaletach studiowania prawa, perspektywach pracy w zawodzie prawniczym, poznania uczelni. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej uczelni www.akademiazamojska.edu.pl.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us