Reklama
Reklama

Akademia Zamojska awansowała w rankingu Perspektyw

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Akademia Zamojska zajęła 11. miejsce w prestiżowym rankingu Publicznych Uczelni Zawodowych „Perspektywy” 2022. Tym samym Uczelnia zanotowała wysoki awans z 34. miejsca, na którym sklasyfikowana była w 2020 roku.

- To efekt wspólnej pracy całej społeczności Akademii Zamojskiej: władz Uczelni, wykładowców, nauczycieli akademickich, pracowników administracji oraz studentów. Nasze starania i ciągła praca przynoszą owoce. Cieszymy się z dużego awansu, w porównaniu do miejsca Uczelni w poprzednim rankingu i mamy nadzieję, że z każdym rokiem będzie coraz lepiej. Osiągnięty rezultat pokazuje, że zmierzamy w dobrym kierunku. Wiemy, że ranking ten jest bardzo interesujący dla maturzystów, którzy zastanawiają się nad wyborem dalszej drogi życiowej i miejsca do zdobywania wykształcenia. Zachęcamy do rozpoczęcia kariery w Akademii Zamojskiej, która ma jedną z najpiękniejszych tradycji wśród uczelni Rzeczypospolitej oraz, co pokazuje ranking, stale się rozwija – ocenia rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ.

Na miejsce w rankingu złożyło się wiele czynników dotyczących zarówno kadry naukowej, jak również pracowników administracyjnych uczelni i kierunków studiów. Akademia Zamojska uzyskała bardzo wysokie wyniki w dwóch spośród kilku kryteriów: nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach (87,30) oraz pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych (90,22).

Ranking Publicznych Uczelni Zawodowych Perspektywy 2022 uwzględnia wszystkie szkoły wyższe z grupy publicznych uczelni zawodowych, które miały minimum dwa roczniki absolwentów oraz łącznie studiuje w nich minimum 200 studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Ranking sporządzony jest w oparciu o kryteria takie jak: ocena przez kadrę akademicką, ekonomiczne losy absolwentów, nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, rozwój kadry własnej, dostępność kadry dla studentów, prowadzone kierunki studiów, efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych oraz studia podyplomowe. Nad prawidłowością sporządzania rankingu czuwa Kapituła, której rolą jest ustalanie metodologii rankingu, nadzór nad procedurą jego przeprowadzania oraz zatwierdzenie i ogłoszenie wyników. Kapituła pracuje pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk, wiceprezesa Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk.

2 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us