Reklama

Zamość: Wicekonsul Honorowy Włoch z wizytą w ZSP nr 5

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Anna Kaczmarczyk, Wicekonsul Honorowy Włoch w Lublinie oraz piątka włoskich kucharzy, na czele z Maestro Anuelo Serra - przewodniczącym Włoskiej Federacji Kucharzy w Polsce gościli we wtorek w Zamościu. Wzięli udział w "Tygodniu Kuchni Włoskiej" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5.

Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Światowego Tygodnia Kuchni Włoskiej.

Tematem tegorocznej edycji imprezy jest "Tradizione e prospettive della cucina italiana: consapevolezza e valorizzazione della sostenibilita' alimentare" - czyli połączenie tradycji i nowoczesności na drodze do zrównoważonego rozwoju.

Młodzieży klas technikum żywienia i usług gastronomicznych zaprezentowano najnowsze trendy w zdrowym i zrównoważonym żywieniu - najpierw w postaci wykładu i prezentacji, potem w praktyce, podczas pokazu gotowania.

Każdy z pięciu szefów kuchni przygotował swoje popisowe danie i z pasją opowiadał o tradycjach kuchni włoskiej, zdradzał uczniom tajemnice przygotowania dań, wśród których można było zobaczyć potrawy z ryb, makarony, risotto, dania bezglutenowe i desery. Szefowie odpowiadali na pytania młodzieży a także podzielili się niektórymi przepisami.

Podczas warsztatów kulinarnych tłumaczem Anuelo Serry była Pani Konsul wraz z koordynatorem projektów unijnych w ZSP Nr 5, Maciejem Kozikiem.

W przygotowaniach, oprócz młodzieży, uczestniczyły: Krystyna Madej (nauczyciel przedmiotów zawodowych), Dorota Szewczuk (nauczyciel przedmiotów zawodowych) i  Monika Poździk (przewodnicząca zespołu promocji szkoły).

W ten dzień szkoła nabrała włoskiego klimatu, uczniowie przygotowali kreatywne stroje w kolorach włoskiej flagi, a Samorząd Uczniowski pod opieką Joanny Pawluk malował twarze młodzieży szkolnej. Przygotowano również kącik z włoskimi symbolami i ciekawostkami o tym kraju.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us