Minister nadał statut Akademii Zamojskiej

foto: MEiN foto: MEiN

14 września 2021 r. w gmachu MEiN minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wręczył dokument nadania pierwszego statutu Akademii Zamojskiej na ręce rektora Akademii dr. hab. Pawła Skrzydlewskiego.

- Statut ten nawiązuje do wielkiego dziedzictwa Akademii Zamojskiej. Nowa akademia jest budowana na podwalinach, które dała Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Dokument, jakim jest statut jest czymś konstytutywnym dla całej uczelni. To wydarzenie jest dla nas momentem, w którym rozpoczynają się ostateczne prace formalno-prawne. Mam nadzieję, że nowy statut, który otrzymała uczelnia będzie doskonale służył rozwojowi Akademii Zamojskiej – powiedział dr hab. Paweł Skrzydlewski, rektor Akademii Zamojskiej.

To wielka szansa dla ośrodka naukowego, jakim jest Zamość. Wracamy do wielkiej świetności Akademii Zamojskiej, która tak pięknie służyła, kiedy była jedną z 3 uczelni wyższych w XVII w. Potrzeba nam wzmocnienia tych ośrodków naukowych, szczególnie w takich miejscach, jak Zamość, bo są ogromne potrzeby edukacyjne w zakresie szkolnictwa wyższego i nauki na rynku polskim – powiedział minister Przemysław Czarnek.

Akademia Zamojska to uczelnia publiczna, która została utworzona 1 września 2021 r. na bazie Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, na podstawie ustawy z dnia 8 lipca 2021 r. o utworzeniu Akademii Zamojskiej. Pierwszym rektorem Akademii jest dr hab. Paweł Skrzydlewski.

4 komentarzy

 • mieszkaniec
  mieszkaniec poniedziałek, 04 październik 2021 20:48 Link do komentarza

  Panie Czarnek dlatego zniszczyliście PWSZ, żeby na jej gruzach utworzyć twór, ze swoimi na czele?? To liczy się dobro ogółu, czy Wasze wpływy??

 • zapewne
  zapewne wtorek, 05 październik 2021 08:59 Link do komentarza

  pewnie w PWSZ było za mało zajec z religii

 • LPG
  LPG wtorek, 05 październik 2021 17:04 Link do komentarza

  zdecydowanie z mało religii i cnoty nie niewieściały. czas na zmiany a pedofile w sutannach chodzą na wolności

 • O lpg +
  O lpg + wtorek, 05 październik 2021 17:37 Link do komentarza

  Nie tylko w sutannach co widać po tobie

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us