Reklama

Zamość: Działa oddział przygotowania wojskowego

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Oddział Przygotowania Wojskowego to nie tylko przygoda w mundurze to profesjonalizm, poświęcenie, dyscyplina i pokonywanie własnych lęków. Klasa mundurowa OPW w VII Liceum Ogólnokształcącym to propozycja dla osób, które swoją przyszłość łączą z pracą w służbach mundurowych.

Szkolenie wojskowe, które przechodzą uczniowie w trakcie nauki, jest zbliżone do tego, które odbywają żołnierze służby przygotowawczej. Zajęcia prowadzą instruktorzy z jednostek wojskowych. ZSP nr 5 współpracuje z jednostką patronacką 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego.

OPW to nie tylko chęć zdobywania wysokiej sprawności fizycznej, którą można osiągnąć jedynie poprzez regularny trening, ale również umiejętność poruszania się w terenie, współdziałania w grupie, posługiwania się różnymi typami broni, pokonywania przeszkód.

Szkoła zaprasza ósmoklasistów. Rekrutacja trwa do końca maja. Już 4 czerwca (godzina 9.00) w szkolnej hali sportowej odbędzie się próba sprawności fizycznej kandydatów do OPW.

Nadzór merytoryczny nad OPW sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us