Reklama
Reklama

Kongres Edukacji Finansowej

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Pod koniec marca odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Koordynatorów i Wykładowców Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem oraz Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości. W obu wydarzeniach uczestniczyli studenci i wykładowcy kierunku finanse i rachunkowość Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem jest realizowany od 2009 r. na ponad 130 polskich uczelniach. Jest to jeden z największych programów edukacji ekonomicznej skierowany do studentów i pracowników naukowych. Powstał on z inicjatywy Związku Banków Polskich i Biura Informacji Kredytowej, przy wsparciu i zaangażowaniu Krajowej Izby Rozliczeniowej. Ideą Programu jest łączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną, co umożliwia lepsze przygotowanie odbiorców do przyszłej pracy zawodowej. Koncepcja ta wpisuje się również w działalność edukacyjną Uczelni Państwowej w Zamościu, dlatego pracownicy kierunku finanse i rachunkowość od 2016 roku uczestniczą w tym wydarzeniu. Gośćmi tegorocznego Ogólnopolskiego Spotkania Koordynatorów i Wykładowców Programu NZB byli m.in. Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz i Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Adam Glapiński, którzy podkreślili kluczowe znaczenie edukacji finansowej w budowaniu silnej gospodarki i bezpiecznego systemu finansowego.

W ramach Spotkania Koordynatorów i Wykładowców Programu NZB transmitowany był Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości, w którym udział wzięli wykładowcy i studenci kierunku finanse i rachunkowość UPZ. Podczas Kongresu studenci wysłuchali wykładu wiceprezesa Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A Wojciecha Pantkowskiego pt. „Cyfrowa transformacja usług finansowych”. W trakcie wystąpienia poruszone zostały tematy związane z rozwojem cyfrowych usług finansowych, przedstawiono aktualne wyniki badań dotyczące zmian w tym obszarze oraz dalsze prognozy. Podkreślano także ważność edukacji cyfrowej. Jednym z ciekawszych zagadnień były informacje o kompetencjach w zawodach przyszłości. Zaznaczono, że według prognoz kompetencjami przyszłości będą kompetencje społeczne (współpraca z innymi, inteligencja moralna, zarządzanie ludźmi, przedsiębiorczość), kompetencje poznawcze (elastyczność poznawcza, krytyczne myślenie, kreatywność, rozwiązywanie złożonych problemów) oraz kompetencje technologiczne (podstawowe kompetencje cyfrowe, zaawansowane kompetencje cyfrowe, kompetencje inżynierskie). W spotkaniu udział wzięli studenci i wykładowcy z wielu uczelni w Polsce. W wykładzie uczestniczyło 870 osób, którzy otrzymali certyfikat potwierdzający udział.

Studenci kierunku finanse i rachunkowość Uczelni Państwowej w Zamościu chętnie biorą udział w konferencjach, seminariach i spotkaniach, które poszerzają i doskonalą ich wiedzę finansową oraz zainteresowania, co przyczynia się do budowania szeroko pojętej świadomości finansowej, tak ważnej ze względu na złożoność procesów biznesowych współczesnych przedsiębiorstw.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us