Reklama
Reklama

Jedyna w Polsce!

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Agata Czuk - uczennica I LO w Zamościu zakwalifikowała się do III, finałowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej. Zamojska licealistka świetnie poradziła sobie na poziomie okręgowym zarówno z teorią fizyki, jak i częścią doświadczalną. W finale będzie jedyną przedstawicielką płci pięknej.

Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawuje nauczyciel fizyki Andrzej Mazurkiewicz.

Agata jest osobą wszechstronnie utalentowaną i o wielu zainteresowaniach: śpiewa w chórze, tańczy w zespole „Zamojszczyzna”, jest laureatką konkursów literackich. Lubi ludzi i dla każdego ma pogodny uśmiech. Uwielbia czytać książki.

Jak mówi: „Ucząc się matematyki, opieramy się na faktach, niepodważalnych zasadach działania, a liczby muszą się zgadzać, dlatego miło jest czasem zrobić sobie przerwę uciekając w miejsca, gdzie bieg wydarzeń jest ograniczony jedynie przez naszą wyobraźnię. Fizyka z kolei, tłumaczy funkcjonowanie otaczającego nas świata, literatura pozwala tworzyć go na nowo.”

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us