Reklama
Reklama

Zamojska "Mundurówka" w finałach EkstraKLASY Wojskowej

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Drużyna Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość awansowała do finałowej szesnastki Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim "EkstraKLASA Wojskowa". Zamojską "Mundurówkę" w turnieju reprezentuje drużyna w składzie: Martyna Kaczmarczyk, Emanuel Lis i Kacper Latos. Ich opiekunem jest kpt. Arkadiusz Jesionek.

W pierwszym etapie każdy uczestnik rozwiązywał test na platformie e-learningowej. Następnie liczba zdobytych indywidualnie punktów została zsumowana. W sytuacji, gdy więcej niż jedna szkoła miała ten sam wynik o kolejności klasyfikacji decydował łączny czas wypełnienia testu. Ogółem do eliminacji zgłosiło się blisko 300 uczniów, reprezentujących 99 szkół. Spośród nich wyłoniona została finałowa szesnastka.

Zgodnie z regulaminem konkursu kolejne etapy zostaną rozegrane w systemie pucharowym. Następny krok w kierunku finału został już wykonany. 19 stycznia zamojska “Mundurówka” zmierzyła się z drużyną I LO w Rawiczu. Ze względu na obostrzenia sanitarne turniej odbywał się w formule online. Teraz drużyna i cała społeczność LOCSM Zamość czeka z niecierpliwością na wyniki. Gdyby “Mundurówce” udało się awansować, znalazłaby się w ścisłej ósemce najlepszych szkół wojskowych w całej Polsce.

Ogłoszony przez Ministerstwo Obrony Narodowej Międzyszkolny Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa” rozgrywany jest po raz pierwszy. Mogły wziąć w nim udział szkoły, które uczestniczą w programach MON – Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe i Oddziały Przygotowania Wojskowego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us