Dwudziestu uczniów I LO w Zamościu otrzymało wyjątkowe stypendium

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W tym roku, już po raz kolejny, najlepsi uczniowie I Liceum w Zamościu otrzymali wyjątkowe wsparcie finansowe – stypendium, którego patronem jest wieloletni Dyrektor Szkoły Bolesław Hass. Warto zaznaczyć, że stypendium to otrzymują uczniowie już od pierwszej klasy - za osiągnięcia w szkole podstawowej.

Na czele listy stypendystów znaleźli się: uczeń klasy drugiej - laureat Ogólnopolskiego Konkursu Multitest z chemii i finalista Wojewódzkiego Konkursu „Z chemią za Pan brat” oraz uczennica klasy trzeciej - finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ w Krakowie i Wojewódzkiego Konkursu „Z chemią za Pan brat”, a także finaliści Olimpiady Fizycznej, Olimpiady Historycznej, konkursów informatycznych, uczniowie klas pierwszych - finaliści konkursów kuratoryjnych, utalentowani sportowcy i muzycy oraz społecznicy. Dzięki uzyskiwanemu co miesiąc, przez cały rok szkolny, dofinansowaniu uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i talenty.

Stypendium ufundował pan Bogusław Hass prezes Spółki BETASOAP w celu wspierania rozwoju naukowego i osobistego uzdolnionych uczniów I LO i jest przyznawane od 2013 roku.  Warunkiem uzyskania stypendium są osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych, wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz zaangażowanie w życie szkoły i środowiska lokalnego. Stypendium ma też działanie motywacyjne, jest bowiem pewnym zobowiązaniem wobec pamięci długoletniego Dyrektora I LO – człowieka całym sercem oddanego Szkole i młodzieży. 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us