Reklama

Z „mundurówki” najprościej do wojska

1 września 2017 roku rusza wielkie przedsięwzięcie szkoleniowe organizowane przez Biuro do Spraw Proobronnych MON, foto: materiał nadesłany 1 września 2017 roku rusza wielkie przedsięwzięcie szkoleniowe organizowane przez Biuro do Spraw Proobronnych MON, foto: materiał nadesłany

Myślisz o służbie wojskowej? Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość jako jedyna szkoła w Zamościu została zakwalifikowana do pilotażowego programu Ministerstwa Obrony Narodowej.

1 września 2017 roku rusza wielkie przedsięwzięcie szkoleniowe organizowane przez Biuro do Spraw Proobronnych MON, które ma na celu certyfikację szkół prowadzących klasy wojskowe.

LO CSM Zamość jako jedna z 4 placówek tego typu w województwie lubelskim zostało zakwalifikowane do programu: pt.: „Pilotażowy program wspierania przez Ministerstwo Obrony Narodowej szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe w celu utworzenia certyfikowanych pionów wojskowych klas mundurowych”.

-Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie LOCSM Zamość zyskają: dodatkowe zajęcia na terenie wojskowej jednostki patronackiej raz w tygodniu, obozy proobronne współorganizowane przez MON. – wylicza Paweł Kozak, pełnomocnik ds. proobronnych LO CSM Zamość.

Co ważne, po zakończeniu nauki w szkole uczniowie wezmą udział w kilkutygodniowym szkoleniu poligonowym zakończonym przysięgą wojskową i możliwością podjęcia służby wojskowej. Z kolei absolwenci ubiegający się o przyjęcie do Wyższych Szkół Oficerskich otrzymają preferencyjne warunki przyjęcia na te uczelnie.

Ponadto, MON deklaruje w przyszłości m.in. wsparcie we współfinansowaniu kursów prawa jazdy kat. B. Przy okazji uzyskania certyfikatu władze szkoły poinformowały o pozyskaniu funduszy na podręczniki i wyposażenie dla uczniów klas pierwszych, którzy 1 września rozpoczną naukę w zamojskiej „mundurówce”. Oznacza to, że pierwszoklasiści otrzymają darmowe mundury oraz podręczniki.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us