Tydzień kodowania w SP nr 7 [ZDJĘCIA]

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

13 października w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Zamościu odbyła się uroczysta inauguracja 8 edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2020. ETK to inicjatywa społeczna, w ramach której państwa europejskie konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku akcja trwa od 10 do 25 października.

CodeWeek Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Polscy nauczyciele i uczniowie chętnie i licznie angażują się w akcję, dzięki czemu dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Zamościu miała w tym swój udział, gdyż od 3 lat systematycznie bierze udział w tym wydarzeniu. CodeWeek stał się wspaniałą okazją, by w szkole zintensyfikować naukę połączoną z zabawą z grami logicznymi, grafiką komputerową czy robotyką. Do nauki wykorzystywane są aplikacje, platformy i zasoby edukacyjne. Uczniowie pracują w programie Scratch, który umożliwia im tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. W pracy z uczniami wykorzystywane są oprócz komputerów, tablety, tablice interaktywne, ozoboty, klocki Lego Wedo, magiczny dywan, robot DOC, gry planszowe, np. Scottio GO!

Inauguracja 8 edycji CodeWeek w Zamojskiej „Siódemce” odbywała się z udziałem zaproszonych gości, którzy połączyli się ze szkołą on-line. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali w sali gimnastycznej krótki występ artystyczny. Była to inscenizacja wokalno –taneczna „Rozmowy z Bajtkiem” – stanowiącej fragment „Pana Kleksa w Kosmosie” Jana Brzechwy.

Umiejętności współczesnych robotów zaprezentowali on-line uczniowie z Technikum Programistyczno- Informatycznego. W specjalnym pokazie przedstawiono Łaziki marsjańskie.

W inaugurację Europejskiego Tygodnia Kodowania włączyły się również inne zamojskie szkoły, które zaprezentowały on-line własne działania. Były to Szkoła Podstawowa nr 2, nr 8, nr 10, Szkoła Społeczna oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us