XII Spotkania Akademickie w Bukowinie

Prof. Krzysztof Pancerz podczas wykładu w Bukowinie, foto: materiał nadesłany Prof. Krzysztof Pancerz podczas wykładu w Bukowinie, foto: materiał nadesłany

W niedzielę, 4 października, odbyły się po raz 12. Spotkania Akademickie w Bukowinie. Tegoroczne obchody Spotkań Akademickich w Bukowinie odbyły się w ograniczonym gronie ze względu na obostrzenia sanitarne spowodowane pandemią COVID-19.

Uczelnię Państwową w Zamościu reprezentowali: rektor dr hab. Andrzej Samborski, kanclerz Jerzy Korniluk oraz dyrektor Instytutu Techniczno-Informatycznego UPZ dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, który podczas XII Spotkań Akademickich wygłosił wykład pt. „Uczelnia Państwowa w Zamościu z perspektywy ontologii informatycznej”. Po uroczystej mszy św. w kościółku pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny odbyło się spotkanie władz Uczelni z działaczami Stowarzyszenia na rzecz Bukowiny i innymi uczestnikami Spotkań Akademickich. Było ono okazją do wspomnień poprzednich edycji wydarzenia, dyskusji i planów na przyszłość.

Od początków swojego istnienia UPZ nawiązuje do tej tradycji. Pierwsze Spotkania Akademickie w Bukowinie odbyły się 22 czerwca 2008 roku. Było to trzy lata po powstaniu Uczelni. Nastąpił wówczas symboliczny powrót profesorów do Bukowiny. Odbyło się wyjazdowe posiedzenie Senatu Uczelni, który podjął uchwałę pt. „Dziękczynienie akademickie, jako wotum Bogu i miejscowemu społeczeństwu za wielowiekowe wspieranie Akademii Zamojskiej”. Akt Dziękczynienia został zawieszony w kościele rektorskim. Od tamtej pory co roku organizowane są Spotkania Akademickie w Bukowinie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us