Logo
Wydrukuj tę stronę

Hymn na stulecie Elektryka

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W miniony piątek 25 września w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu obchodzono dzień patrona Armii Krajowej. Ze względu na panującą pandemię uroczystość miała skromniejszy charakter niż w poprzednich latach. Zabrakło na niej przede wszystkim przedstawicieli ŚZŻAK z Okręgu Zamość, w uroczystości nie uczestniczyły też władze miasta i partnerzy szkoły.

Uroczysty apel skierowany był tylko do pierwszoklasistów, którzy oprócz poznania historii patrona szkoły, ślubowali na jej sztandar. Podczas apelu został też podsumowany konkurs na tekst hymnu szkoły, ogłoszony z okazji obchodów stulecia placówki. Skierowany on był nie tylko do obecnych uczniów Elektryka, ale także do absolwentów oraz byłych i obecnych pracowników szkoły. Regulamin konkursu określał, że słowa hymnu mają nawiązywać do wartości Bóg, Honor i Ojczyzna oraz do stuletniej tradycji szkoły.

Z nadesłanych prac komisja konkursowa jednogłośnie wybrała tekst nauczyciela wychowania fizycznego Marka Banacha pt. „Nasza Armia Krajowa”. Tekst spełnił wszystkie regulaminowe kryteria. Melodię do słów hymnu skomponowała pani Renata Banach, nauczyciel muzyki w Elektryku. Zarówno autor hymnu, jak wyróżniona Patrycja Cisek - uczennica kl.II, zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i symbolicznymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Dyrektor również otrzymała od Rady Rodziców “prezent niespodziankę” w postaci tekstu hymnu szkoły oprawionego w ramę.

Dzięki uprzejmości Dyrektora MDK w Szczebrzeszynie hymn został nagrany w nowo oddanym studio nagrań przy Centrum Edukacyjno Muzealnym. Swoich głosów w nagraniu gościnnie użyczyli członkowie zespołu Iskierki z GOK w Nieliszu w wakacyjnym składzie. Premiera hymnu odbyła się w pełnej powadze i przy zachowaniu ceremoniału towarzyszącego takim podniosłym chwilom. Społeczność klas pierwszych i artyści udowodnili, że młode pokolenie nie tylko pamięta i szanuje pamięć o bohaterach Armii Krajowej, ale także się z nimi identyfikuje.

Hymn można odsłuchać pod adresem: http://zsp3zamosc.pl/index.php/hymn-szkoly

 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl