Reklama

Z „Mundurówki” do służb mundurowych [artykuł sponsorowany]

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Dodatkowe punkty przy rekrutacji do służb mundurowych, bezpłatne poligony, mundury oraz zajęcia ze sztuk walki – to tylko część korzyści jakie niesie ze sobą wybór LO Centrum Szkół Mundurowych Zamość.

Zamojska „Mundurówka” jako jedyna szkoła w regionie bierze udział w Programie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych MON. Dzięki uczestnictwu w tym projekcie uczniowie zyskują m.in. dodatkowe zajęcia na terenie jednostki wojskowej, a po zakończeniu nauki wezmą udział w szkoleniu zakończonym przysięgą wojskową. Część z uczniów odbyła już szkolenie i pełni obecnie służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz w innych jednostkach wojskowych.

Dla osób, które chciałyby podjąć służbę w innej formacji została utworzona klasa policyjna. Absolwenci oddziału o tym profilu otrzymują dodatkowe punkty podczas rekrutacji do policji, a dzięki specjalistycznemu kształceniu zostają przygotowani do egzaminów wstępnych z wiedzy ogólnej oraz praktycznej.

W związku z położeniem naszego regionu na wschodniej granicy kraju w szkole prowadzone są także klasy o profilu straż graniczna. Uczniowie tego oddziału mogą zapoznać się ze specyfiką służby i uczestniczą w zajęciach strzeleckich prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Nowością w tegorocznej ofercie edukacyjnej LO CSM Zamość jest klasa o profilu: ratownictwo medyczne/pielęgniarstwo. Utworzenie takiej klasy związane jest z rosnącymi potrzebami służb mundurowych na osoby posiadające kurs pierwszej pomocy, czy też mające uprawnienia ratownicze. Jest to także szansa dla wszystkich, którzy w przyszłości pragnęliby poszerzać swoją wiedzę na kierunku pielęgniarstwo. Uczniowie klasy ratownik medyczny/pielęgniarka będą zdobywać wiedzę od praktyków, którzy zapoznają ich z realiami pracy w zawodzie. Absolwenci tego oddziału będą posiadali wiedzę i doświadczenie ułatwiające im studia i dalsze kształcenie na wybranym kierunku.

Warto też zaznaczyć, że w zamojskiej "Mundurówce" od przyszłego roku wprowadzone zostaje na stałe nauczanie cyfrowe. Jest to odpowiedz na potrzeby młodzieży, dla której nieodłącznym elementem życia staje się korzystanie z dorobku technologicznego. W LO CSM Zamość uczniowie będą zdobywać wiedzę przy użyciu platform edukacyjnych i aplikacji, które zostaną jednymi z narzędzi wykorzystywanymi na lekcji, oprócz tradycyjnych podręczników.

LO CSM Zamość to szkoła dla młodych ludzi, którzy w przyszłości pragnęliby pomagać innym m.in. poprzez służbę w formacjach mundurowych, pracę w szpitalach lub pogotowiu ratunkowym.

1 komentarz

  • No cóż
    No cóż niedziela, 26 kwiecień 2020 11:58 Link do komentarza

    Jeżeli tak strzela z takiej broni to pogratulować nauki w tej szkole

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us