Reklama

Zamość: Rekrutacja do miejskich przedszkoli

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Niebawem rozpocznie się w Zamościu nabór do miejskich przedszkoli. Od 23-27 marca rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkola i chcą kontynuować edukację przedszkolną w tej samej placówce, muszą złożyć pisemną deklarację. Niezłożenie dokumentu w terminie, oznacza konieczność ponownego przystąpienia do procesu rekrutacji.

Do tej pory rodzice wypełniali elektronicznie deklarację kontynuacji uczęszczania dziecka do przedszkola (na stronie http://www.nabor.pcss.pl/zamosc/), a następnie wydrukowaną zanosili do placówki.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej, kiedy wychodzenie z domu należy ograniczyć do minimum, Wydział Oświaty Urzędu Miasta Zamość zalecił dyrektorom placówek, by ułatwili rodzicom proces rekrutacji.

- W związku z zawieszeniem działalności szkół i przedszkoli, wynikającym z zagrożenia rozprzestrzenienia się koronawirusa, proponujemy wykorzystać możliwości jakie daje Internet. Rozwiązań jest wiele: do przedszkola można wysłać zdjęcie lub skan wypełnionej deklaracji, a następnie potwierdzić jej złożenie w rozmowie telefonicznej z pracownikiem przedszkola. Kiedy sytuacja epidemiczna w kraju unormuje się, będzie czas na uzupełnienie i dostarczenie do właściwej jednostki dokumentów w wersji papierowej- wyjaśnia dyrektor wydziału Agnieszka Kowal.

Szczegółowe informacje i zasady rekrutacji można znaleźć na stronach internetowych miejskich przedszkoli.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us